ГПУ розпочала кримінальне провадження стосовно посадовців ЗС України та штабу АТО

  Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері розпочато кримінальне провадження стосовно посадовців Збройних Сил України та Оперативного штабу управління антитерористичною операцією Антитерористичного центру при СБУ, з вини яких 14 червня у Луганську загинули 49 військовослужбовців, знищено літак Іл-76, озброєння та військове майно. 


  Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України 18 червня.

  Як з’ясувалося, службові особи Збройних Сил України та Оперативного штабу управління антитерористичною операцією проігнорували наявну інформацію про активізацію діяльності терористичних угруповань поблизу аеропорту міста Луганська, а також перебування на їхньому озброєнні переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), та не вжили заходів щодо безпечної посадки літака в районі проведення антитерористичної операції.
  Унаслідок цього, близько 1 год. 10 хв. цього ж дня під час заходу на посадку в аеропорт Луганська на висоті 400 метрів Іл-76 був обстріляний невстановленими особами з ПЗРК та крупнокаліберного кулемету.
  В результаті обстрілу літак загорівся та впав. Загинули усі 49 військовослужбовців, які знаходилися на його борту, військове майно та техніка знищені.

  "Вказані дані внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби), за що передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років", - підкреслили у Генпрокуратурі.
  Попередній матеріал
  Порошенко чекає від Ради рішення про саморозпуск
  Наступний матеріал
  Міноборони підтверджує плани тимчасового припинення вогню з українського боку