zib.com.ua

ГПУ підтвердила, що екс-голови Вищого госпсуду часів Януковича вже немає в Україні

  Чоловік нині виїхав за кордон на лікування

  Колишній голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков виїхав за кордон на лікування. Він виїхав за межі України до того, як йому було повідомлено про підозру. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

  Зазначається, що за клопотанням ГПУ 27 жовтня слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва підозрюваному – колишньому заступнику голови ВГСУ обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,5 млн грн і покладено на нього обов'язки не відлучатися за межі Київського області, повідомляти про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні та здати на зберігання документи, що дають право на виїзд з України.

  "Згідно з отриманими в ході досудового розслідування даним, Татьков у цей час перебуває на лікуванні за межами України, куди виїхав ще до того, як йому було здійснено повідомлення про підозру", – йдеться в повідомленні. У відомстві пояснили, що відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, розгляд клопотань про обрання запобіжного заходу здійснюється за участю підозрюваного.

  "За таких обставин питання щодо звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання вказаній особі запобіжного заходу буде вирішено після завершення його лікування та повернення в Україну або ж після отримання органом досудового розслідування даних про його умисне переховування від слідства та суду", – додали в ГПУ.

  Зауважимо, в середині жовтня департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури повідомив про підозру суддям Вищого господарського суду Артуру Ємельянову та Віктору Татькову. Їх підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) та ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу України.

  Генпрокурор заявив, що слідство має докази того, у 2011-2014 роках судді фактично підпорядкували собі систему ухвалення судових рішень.

  Татьков у 2010-2014 роках був головою Вищого господарського суду України. Його заступником у ці роки був Артур Ємельянов.

  Попередній матеріал
  Екс-чиновника "Укрзалізниці", який у нетверезому стані збив авто журналіста, оштрафували на 8,5 тис. грн
  Наступний матеріал
  Фесенко: Зміст е-декларацій українських посадовців не стане чинником для соціальної дестабілізації