Голова Держархівслужби підписала меморандум про співпрацю з пошуковцями

  Розсекречені архівні документи стануть доступнішими. Меморандум про співпрацю підписали голови державної архівної служби та громадського об`єднання пошуковців Союз "Наша пам`ять".
  Документ дозволяє пошуковцям вільно отримувати інформацію про місця поховання та імена жертв війни та політичних репресій, документальні свідчення про військові дії та місця розташування воєнних формувань. Також державна архівна установа сприятиме пошуковцям у співпраці з Центральним архівом російського Міністерства оборони в місті Подольську - а це найбільший на пострадянському просторі фонд документів та історичних свідчень за період з 1941-го по 1980-ті роки.

  Ольга Гінзбург, голова Державної архівної служби України: "Для того, щоби зробити запит в Росію фізичній особі - отримати відповідь на протязі трьох місяців чи скільки там, або офіціально звертається архівна служба України, яка має договір з РФ про виконання архівних запитів - вони виконуються на протязі десяти днів".

  Ярослав Жилкін, голова правління Всеукраїнського громадського об`єднання Союз"Народна пам`ять": "У нас около шести миллионов пропавших безвести, ни в одной стране мира нет таких страшных потерь. А они не пропали, они погибли, они лежат в тех же блиндажах, в тех же окопчиках, допустим местные жители их похоронили... Их надо всех увековечить, найти родственников".

  Попередній матеріал
  ПОМЕР ПРЕМ`єР КРИМУ ВАСИЛЬ ДЖАРТИ
  Наступний матеріал
  Мадрид готується до візиту Папи Римського
  Теги: