Голосування у Гімназії №19 м. Києва

  Як почала свою роботу одна з київських дільниць - далі Анастасія Бабенко.

  Сотні шпаргалок англійською, французькою і німецькою не раз витягалися з-під цих парт. У столичній гімназії номер дев`ятнадцять діти поглиблено вивчають іноземні мови. Втім, жодній їхній шпаргалці за розмірами не зрівнятися з цими аркушами. Перший виборець сюди прийшов о сьомій ранку - на годину раніше відкриття - бо забув перевести годинник. Але швидко втік досипати.

  Завжди дуже рано голосую. Завжди переживаю дуже за те, щоби віддати свій голос.

  Виборці: "Ну мы просто просыпаемся рано".

  Виборці: "Добру справу треба починати зранку".

  Володимир Бондарчук прийшов одним із перших - проголосувати перед мандрівкою в Карпати. Каже, за кого віддати голос - вирішив давно. Втім, де поставити галочку, шукав майже навпомацьки.

  Володимир Бондарчук: "От кабінки, де голосують люди, там світла ніякого немає. Люди ідуть, і у тих, у кого слабкий зір, ну так же не можна, треба було якось подбати".

  Слабкий зір і в тих, хто складав ці списки - скаржиться один із виборців. Йому завжди перекручують прізвище.

  Виборці: "Мне фамилию неправильно пишут все время. Постоянно. Это не то, что. Это не первые выборы. Кисельов. А я Кісельов".

  Рятує голова дільничної комісії. Після його дозволу видають бюлетень і відправляють в кабіну для голосування. Якби перекрутили ще одну букву - довелося б писати заяву. Такі інциденти трапляються кожні вибори, кажуть на дільниці. Загалом до вечора тут чекають понад дві тисячі голосувальників.

  Сегрій Валентинович, голова дільничної комісії: "Для такої кількості людей це така дільниця дуже мала. Іще проблема, що відеокамери, і треба, щоб у відеокамери якраз попадали столи і урни".

  У те, що камери сприятимуть чесному підрахунку голосів - не вірить данський спостерігач. На українські вибори Йоганес Андерсен їздить уже понад десять років. Сьогодні порушень іще не виявив. Чекає вечора.

  Йоханнес Андерсен, міжнародний спостерігач (Данія): "Мы опасаемся, что будут бросаться бюллетни после вечером. Смена комиссии. Мы слышали, например, в Каневе, что было поменяли весь состав коммисии за день до выборов". 

  Щоби проголосувати на виборах, необхідно мати при собі внутрішній паспорт і прийти на вибочу дільницю до двадцятої години. Опісля вони закриються і розпочнеться підрахунок голосів.

  Анастасія Бабенко, Влад Каретник, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ПАМ`яТКИ ДЛЯ ВИБОРЦЯ [відео]
  Наступний матеріал
  Будівлою ЦВК посилено охороняють
  Теги: