Глобальний фонд може відмовити Україні в фінансовій допомозі через ВІЛ

  Глобальний фонд може відмовити Україні у фінансовій допомозі, бо бачить байдужість влади до проблеми поширення вірусу імунодефіциту людини. Такі острахи під час національної конференції "За кожне життя разом" висловили громадські діячі. На триденний захід запросили членів уряду, від чиїх рішень залежить доля інфікованих пацієнтів.

  Утім чиновники так і не прийшли. Члени всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ, розцінили це як ігнорування та відреагували бойкотом.

  Цілий рік громадські діячі готувалися до проведення національної конференції з питань ВІЛ/СНІДу "За кожне життя разом". Витратили два з половиною мільйони гривень власних заощаджень та міжнародних інвестицій. Утім, кажуть, все марно. Відтак, вирішили бойкотувати президію та посісти місце делегованих владою доповідачів.  

  Сергій Маковєєв - представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ у Донецькій області: "Диалог между властью, гражданским обществом и медиками не состоялся. С трибуны нам говорят ложь. На самом же деле, таблеток нет, больницы закрывают, квалифицированных врачей нет!"

  Про всі ці проблеми з власного досвіду знає мешканка Одещини Олена Лещенко. Вона тринадцять років тому довідалася про свій статус. Її молодша донька також сім років на антиретровірусній терапії. Держава їхню родину ліками забезпечує нерегулярно, бідкається жінка.

  Олена Лещенко: "Препаратов нет. Нас обманывают. Лечить нас никто не будет без лекарств. Купить их мы не в состоянии".

  Альбіна Катович - представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ у Одеській області: "В Одесской области на учёте состоит более 12-ти тысяч ВИЧ-положительных людей. В области есть лишь одно стационарное отделение для лечения таких людей". 

  Озвучити наболіле пацієнти хотіли передовсім міністру охорони здоров’я та секретарю РНБО. Недочекалися.

  Дмитро Шерембей - заступник голови Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ: "Сегодня ещё и не пришёл представитель минэкономики. Он наверняка не пришёл, так как у него нет ответа: "Почему национальная программа по преодолению эпидемии финансируется только на 50%".

  Ця сума вп`ятеро менша від потреб інфікованих українців, наголошують громадські діячі.  

  Оскільки власних грошей державі бракує, можновладці розраховують на допомогу Глобального фонду. Однак міжнародні донори висунули вимогу: Україна повинна мати чіткий план дій щодо подолання епідемії. 

  Анна Шакарішвілі - координатор об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні: "Не хватало дискутантов именно из этих важнейших секторов государства, потому что за ними судьба страны". 

  Олена Єщенко - заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ/СНІДу Міністерства охорони здоров`я: "Є певні вповноважені особи від влади, які постійно кожного дня працюють із громадськістю. І це не означає, що дані люди не працюють над даною пробемою".

  На подолання епідемії ВІЛ/СНІДу Україна претендує від Глобального фонду отримати понад 304 мільйони доларів упродовж п"яти років. Для порівняння, цьогоріч держава на ці цілі виділила 215 мільйонів гривень. Рішення міжнародні донори мають ухвалити у серЕдині грудня. Якщо рішення буде позитивним - перший транш Україна отримає у 2012 році.

  Людмила Голоднік, Максим Петраков, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Біля острова Кефаллінія затонуло судно з українцями на борту
  Наступний матеріал
  Данилишин не просив у Чехії політичного притулку
  Теги: