Гінда презентував нову книгу про "Український спорт під нацистською свастикою" [відео]

  Легендарний "Матч смерті" між українською командою "Старт" та німецькою "Флакель" був міфом, а його учасників не розстрілювали за перемогу після гри. А грали українці у футбол з німцями - за харчі. Про таке йдеться у новій книзі "Український спорт під нацистською свастикою" Володимира Гінди.
  Історик переконує, футбольна зустріч 9-го серпня 42-го року, хоч і завершилася перемогою українців із рахунком 5:3, але не має нічого спільного з розповідями про героїчність футболістів, яких розстріляли одразу після гри. На підтвердження - має спільні фотографії футболістів після матчу. І пояснює, міфами матч обріс через те, що був останнім, де зустрічалися українські та німецькі футболісти в окупованому Києві. За кілька місяців після поєдинку, учасників гри заарештували через підозри у причетності до НКВС. Згодом 4-ох футболістів розстріляли, утім це не пов’язано з результатами футбольного поєдинку.
  Володмир Гінда, автор книги "Український спорт під нацистською свастикою (1941-1944 рр.): "Якщо брати і виходити із логіки радянської влади яка створила так званий міф, то ми маємо зауважити, що на території України було проведено за період окупації з 41 по 44 рік понад 150 футбольних матчів із німецькими командами. Вдалося встановити результати 113-ти поєдинків - із цих 113 поєдинків 61 виграли українці. Це була для них можливість хоч якось вижити в той час, бо коли вони грали з німцями в футбол або займалися в якихось спортивних товариствах то отримували за це продуктові пайки".

  Попередній матеріал
  Ще 29-ть українців повернуться на Батьківщину із Сирії
  Наступний матеріал
  До суду за наклеп подала на Прокаєву гендиректор заповідника Києво-Печерська Лавра
  Теги: