'За мужність' 5 канал

Герої серед нас. Історія майора Черкасової

Жінка, яка в червні 2014-го перебувала серед військовослужбовців, що одними з перших чинили опір атакам російських бойовиків. Майор прикордонної служби Вікторія Черкасова серед бійців, які захищали Луганський прикордонний загін

У тому бою майор рятувала поранених прикордонників і зберегла їм життя. Із героїчною захисницею спілкувалися харківські кореспонденти "5 каналу".

У Харківському прикордонному загоні майор Вікторія Черкасова майже два роки керує медичною службою. До цього вона служила у Луганському прикордонному загоні. І була серед тих, хто від 2 до 4 червня 2014 року захищав Управління підрозділу в Луганську. Тоді військові протистояли атаці кількасот озброєних бойовиків.

Військова пригадує: ворог вів обстріл із житлових  багатоповерхівок, розташованих неподалік, тож відповідати на цей вогонь прикордонники не могли. У тому бою зазнали поранень дев'ятеро українських військових. Медичну допомогу їм надавала Вікторія Черкасова: "Ми були забезпечені майже всім для надання невідкладної допомоги, але враховуючи те, що ми знаходились в оточенні, вивезти було дуже тяжко до якоїсь лікарні, тобто все, що ми могли зробити – це амбулаторна хірургія, все, ніяких оперативних втручань я б не змогла там зробити, це нереально".

Вікторія розповідає: пізніше не раз довелося застосовувати свої навички під час служби в зоні проведення антитерористичної операції.

У листопаді 2014 року Вікторію Черкасову нагородили орденом "За мужність" третього ступеня – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Сама ж прикордонниця сподівається, що таки повернеться і продовжить службу в рідному Луганську.

Попередній матеріал
Боєць АТО: Нова українська армія досі використовує радянський військовий статут
Наступний матеріал
Поліція Києва перейшла на посилений режим охорони

У Запоріжжі ветерани АТО пройшли урочистим маршем на честь Дня захисника України

У Житомирі продемонстрували військову техніку та перший український броньовик "Отаман"

У Миколаєві створили "живу" алею пам'яті на честь загиблих бійців АТО

На будівлі Міноборони замайорів велетенський прапор України