5 канал

Геращенко назвала неодмінну умову для проведення виборів на окупованих територіях

  Крім того, вона наголосила, що неконтрольований кордон створює передумови для розграбування Донбасу

  Вибори на окупованій території можуть відбутися тільки після настання "сталого миру", повного роззброєння бойовиків, а також зі встановлення контролю над кордоном між Україною і Росією. Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає УНІАН.

  "Українська сторона наполягає на тому, що вибори на окупованих територіях можуть відбутися тільки в ситуації сталого миру - не тиждень, не два тижні, а сталого миру, повного роззброєння, бо сьогодні на окупованій території присутні 38 тисяч представників збройних формувань. У якій країні чи регіоні світу можна проводити вибори, коли там зброя і найманців більше, ніж місцевих жителів вже скоро буде? Коли у нас 400 кілометрів неконтрольованого кордону, і саме через цей кордон проходить зброя найманців", - наголосила Геращенко.

  Крім того, вона зазначила, що через неконтрольований кордон проходять так звані гуманітарні конвої, які з України вивозять заводи, як в роки Другої світової війни. Геращенко назвала це "повним мародерством держави-агресора".

  Дипломат також нагадала, що на сьогодні Росією та її найманцями не виконується жоден з пунктів Мінських угод, починаючи з "режиму тиші".

  Натомість, Геращенко обурилася тим, що Європарламент забороняє своїм представникам їхати на схід. "Як європейська сторона уявляє собі роботу там міжнародних спостерігачів, а це будуть громадяни Франції, Німеччини, Бельгії та інших країн, як вони будуть працювати в спостережній місії, якщо представники Європейського парламенту там не можуть знаходитись?", - зазначила Геращенко.

  За її словами, наразі не можна говорити про сталий мир. Відтак, дивним є те, що європейська сторона "пропонує українському парламенту перейти до голосування ключових політичних питань після того, коли на трьох ділянках лінії зіткнення буде відведено важку техніку".

  Геращенко переконана, що спостережна місія ОБСЄ має працювати і на окупованій території безперешкодно, аж до кордону між Україною і Росією. При цьому вона нагадала, що на сьогодні місія ОБСЄ такого доступу на окуповану територію не має.

  Як повідомила дипломат, українська сторона продовжує наполягати на тому, що безпекові питання і гуманітарні питання є першочерговими і "вони створюють фундамент для переходу до політичних питань".

  Дивіться також: Голова СММ ОБСЄ розповів про переваги "перемир'я" на Донбасі

  Попередній матеріал
  Нардеп: Перед розглядом у першому читанні, Держбюджет-2017 мають обговорити у фракціях
  Наступний матеріал
  Нардеп: Проект Держбюджету-2017 поданий до Верховної Ради невчасно

  Політолог: Росія ні з ким не здатна мати нормальних стосунків

  Голова СММ ОБСЄ розповів про переваги "перемир'я" на Донбасі

  ЄС обіцяє підтримувати "усі зацікавлені сторони" для реалізації Мінських угод

  Парубій про безпекову ситуацію на Сході: "Дискусії прийнятні, коли на голову не падають "Гради"