unian.ua

Генпрокуратура встановила всіх організаторів трагічних подій 2 травня в Одесі

  Один із організаторів загинув

  Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство зробило серйозне просування у справі заворушень 2 травня 2014 року в Одесі. Про це заявив на брифінгу в Одесі генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент "Укрінформу".

  "Слідство зробило серйозне просування у справі 2 травня 2014 року в Одесі. Крім одного снайпера, ми знаємо всіх, хто стріляв на Грецькій. Будуть притягуватися по процедурі заочного засудження всі, хто до цього причетні. Цю одну особу, яка стріляла з даху, зі снайперської гвинтівки, ми теж будемо встановлювати. Ми встановили, хто приймав рішення і давав публічну команду захоплювати Будинок профспілок, заносити туди паливно-мастильні матеріали, барикадувати його тощо. Хто вів стрільбу з даху захопленого Будинку профспілок. Одна з цих осіб загинула, друга буде притягуватися по спеціальній процедурі заочного засудження", - зазначив генпрокурор.

  Також він наголосив, що вже відомі і будуть притягнуті до відповідальності за процедурою очного чи заочного засудження ті, хто кидав "коктейлі Молотова" з обох сторін.

  За його словами, експерти, які залучалися до розслідування, висунули кілька версій щодо загибелі людей в захопленому Будинку. "Є версії про те, що вони задихнулися від газу, є версії, що перед цим вони попали під дії снодійного газу", - повідомив Луценко.

  Завтра Генпрокурор збирається зустрітися з представниками ООН, які говорять про можливість залучення європейських фахівців для повної і об'єктивної експертизи з цього питання.

  Як відомо, Будинок профспілок в Одесі 2 травня 2014 року був захоплений прихильниками "антимайдану", з його даху снайпери стріляли по євромайданівцям. Обидві сторони кидали пляшки з займистою речовиною. В ніч на 3 травня спалахнула пожежа, внаслідок якої загинуло близько 40 осіб: частина з них розбилася, стрибаючи з вікон 4-5 поверхів, частина отруїлася димом та невідомим газом.

  Попередній матеріал
  Порошенко прокоментував ухвалення Конгресом США закону про надання Україні летального озброєння
  Наступний матеріал
  Жінки в українській армії: Інтерв'ю з командиром розвідроти "Масянею", що пройшла "Іловайський котел"