facenews.ua

Генпрокуратура РФ відмовилася затримувати втікача Януковича на вимогу України

  У Росії послалися на Європейську конвенцію про видачу особи і назвали такий запит України "політично вмотивованим"

  Генеральна прокуратура Росії відмовила Україні у тимчасовому затриманні та взятті під варту екс-президента  Віктора Януковича, що переховується у РФ. Про це повідомив офіційний представник відомства Олександр Курінний, передає УНІАН з посиланням на російські інформагентства.

  Як стало відомо, у Росії відповідний запит розцінили як "політично мотивований". Так, Курінний заявив, що протягом 2015-2016 років із Генпрокуратури України у зв'язку з проведенням досудових розслідувань надходили клопотання про тимчасове затримання та взяття під варту Віктора Януковича. У результаті, клопотання генпрокуратура РФ залишила без задоволення, посилаючись на пункт 2 статті 3 Європейської конвенції про видачу.

  Зауважимо, що відповідно до вказаного пункту Конвенції, запитувана сторона може відмовити у видачі, "якщо має суттєві підстави вважати, що прохання про видачу у зв'язку із звичайним кримінальним злочином було зроблене з метою судового переслідування або покарання особи у зв'язку з її расою, релігією, національністю або політичними переконаннями, або що становищу цієї особи може бути завдано шкоди з будь-якої з цих причин".

  Наразі українська сторона не прокоментувала таку ситуацію. 

  Нагадаємо, 30 січня досудове розслідування у справі Януковича було завершено. Того ж дня Росія відмовилася допомогти Україні у врученні підозри Януковичу в справі про держзраду. Також прокурор заявив, що захист Януковича відмовився ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування у справі про держзраду.

  А от 2 лютого цьогоріч Печерський суд дав дозвіл на арешт втікача Януковича.

  Попередній матеріал
  "Путін досяг своєї мети": Марчук спрогнозував подальшу ситуацію на Донбасі
  Наступний матеріал
  Експерт: Парасюка потрібно притягнути до кримінальної відповідальності за напад на поліцейського
  Loading...

  Справа Януковича: коли обвинувальний акт направлять для розгляду по суті

  Досудове розслідування у справі Януковича завершено – Головна військова прокуратура

  Росія відмовилася допомогти Україні у врученні підозри Януковичу в справі про держзраду – прокурор