Фото mil.gov.ua

Генпрокуратура перевірить роботу міністрів оборони кількох останніх років

  Генпрокуратура продовжує розслідування щодо дій колишніх високопосадовців, що призвели до зниження обороноздатності держави.


  Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

  Розглядається декілька версій та варіантів, внаслідок чого відбувалося суттєве послаблення обороноздатності нашої держави. Про це заявив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький.

  В останні роки це робилося цілеспрямовано, шляхом реалізації корупційних схем з метою особистого збагачення. 

  Наразі Головне управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в рамках кримінального провадження досліджує всі обставини, що могли призвести до зниження обороноздатності, зокрема, і у діяльності колишніх Міністрів оборони України – Павла Лебедєва, Дмитра Саламатіна, Михайла Єжеля, Анатолія Гриценка. "Розглядається питання законності їхніх рішень та дій під час процесу реорганізації чи скорочення Збройних Сил України, внаслідок яких було послаблено обороноздатність нашої держави", - наголосив в.о. Генпрокурора.

  На переконання керівника Генеральної прокуратури, в першу чергу були побудовані різноманітні корупційні схеми. Через них високопосадовцями розкрадалися кошти, виділені на обороноздатність держави. До цих схем також залучалися комерційні структури. Наприклад, за часів керівництва Збройними Силами – Міністерством оборони України Михайлом Єжелем вже встановлено факт відшкодування понад 40 мільйонів гривень за фіктивними угодами різним комерційним компаніям. 

  Крім того, саме зараз значна увага приділяється і використанню коштів Міноборони, а також забезпеченню Збройних Сил усім необхідним. За словами Олега Махніцького, під час останньої розширеної колегії в Генеральній прокуратурі він чітко поставив завдання відповідним структурним підрозділам, які здійснюють нагляд у воєнній сфері. 

  Окрім того, очільник відомства поінформував, що він також звернувся до керівництва Міноборони України з вимогою проконтролювати використання коштів, які надходять сьогодні для забезпечення дієздатності Збройних Сил України. 


  Попередній матеріал
  ЄС дозволив Україні перейти до другого етапу спрощення візового режиму
  Наступний матеріал
  Генсек ООН закликав Україну використовувати "мирні засоби"
  Теги: