5.ua

Гелетей просить росіян перевірити, чи не воюють їх сини в Україні

  Міністр оборони України просить родичів російських військовослужбовців поцікавитися, чи не знаходяться вони на території України.


  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook у зв'язку з затриманням десяти військовослужбовців 331 полку 98 Свірської дивізії Повітряно-десантних військ Збройних сил РФ (в/ч 71211).

  "Я звертаюся до родичів російських військовослужбовців. Негайно дізнайтеся, де насправді знаходяться ваші рідні. Заберіть їх з України, де вони змушені гинути за приватні інтереси групи кремлівських чиновників, яким байдужа доля ваших родичів і вашої країни", - підкреслив міністр.

  "Сьогодні Збройні Сили України захопили в полон багато російських військовослужбовців. Офіційно вони знаходяться на навчаннях в різних куточках Російської Федерації. Реально - беруть участь у військовій агресії проти України", - написав Гелетей.

  "Їх рідні давно не можуть вийти з ними на зв'язок і не знають нічого про їх місцезнаходження. Терористи засипають тіла загиблих будівельною технікою, не залишаючи навіть написів на хрестах", - додав він.
  За інформацією Міноборони, 24 серпня біля селища Дзеркальне в Донецькій області, яке знаходиться в 20 км від кордону з Росією, були затримані 10 військовослужбовців контрактної служби зі складу 331 парашутно-десантного полку (Кострома) 98-ої повітряно-десантної дивізії Повітряно-десантних військ Збройних Сил Російської Федерації.

  До складу групи також входили артилерійський дивізіон, розвідрота та підрозділи забезпечення загальною кількістю 350-400 осіб, близько 30 бойових машин десанту, 18 артилерійських установок "Нона" та інші автотранспортні засоби загальною кількістю до 60 одиниць.За результатами допиту встановлено, що вказані військовослужбовці тижнем раніше залізничним ешелоном були відправлені з Костроми в Ростов-на-Дону.

  Затримані були одягнені у військову форму російського зразка, без ознак, маскувальні халати. На техніці розпізнавальні знаки зафарбовані зеленим кольором, замість них нанесені білі кола.

   Особовому складу повідомили про початок батальйонних тактичних навчань. В ніч на 24 серпня підрозділ був піднятий по тривозі і почав здійснення маршу в сторону території України в режимі радіомовчання.

  Група перетнула кордон і йшла на Іловайськ.

  2 бронемашини відстали від групи, одна з них була знищена. Командир взводу старший лейтенант Михайло Міленко з місця події зник, залишивши підлеглих, які вирішили пробиватися до своїх, але через деякий час потрапили в оточення і були змушені без бою здатися силам АТО.
  Попередній матеріал
  Військові лікарі Харкова надали допомогу майже 1500 пораненим із з зони АТО
  Наступний матеріал
  Українська армія знищила 247 вояків та кілька одиниць техніки противника
  Loading...