5.ua

Газопровід на Полтавщині підірвали зарядом вибухівки на опорі - Аваков

  Газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород" у Полтавській області вибухнув через зовнішнє втручання. Про таке заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.


  Вибухівку, з його слів, заклали під бетонну опору трубопроводу. На місці події, зі слів урядовця, пролунало спочатку два невеликі вибухи, а потім один потужний. Міністр підкреслив – вибух невипадково стався у місці з’єднання чотирьох труб, але при цьому наголосив, що подача газу завдяки резервним шляхам постачання не постраждала.

  Зі свого боку, прем'єр Арсеній Яценюк, коментуючи ситуацію, наголосив, що попри диверсії, спрямовані на підрив довіри до вітчизняної ГТС, Україна залишається надійним транзитером газу до Європи. "Ми виконували і будемо виконувати всі свої зобов’язання щодо транспортування природного газу" – запевнив прем’єр-міністр.

  Нагадаємо, вибух стався напередодні близько 14-ї на газопроводі "Уренгой–Помари–Ужгород", яким здійснюється транзит російського газу до Європи. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив переконання, що це є диверсією, організованою Росією, щоб дискредитувати Україну, як партнера у газовій сфері. Правоохоронці вважають основною причиною вибуху теракт.

  У Держслужбі з надзвичайних ситуацій причиною аварії називають розгерметизацію. У Міненерго заявили, що внаслідок вибуху на газогоні було втрачено до 10-мільйонів кубометрів палива. Водночас, в "Укртрансгазі" запевнили, що інцидент на поставки газу до Європи не вплине.

  Тим часом, у російському "Газпромі" дорікають українцям у неналежному фінансуванні реконструкції ГТС. Кажуть: труба старіє, тому відбуваються розриви. Водночас, росіяни підтвердили, що експорт газу до Європи не зменшився.

  Попередній матеріал
  У Збройних силах буде сформовано Сили швидкого реагування
  Наступний матеріал
  Канада прокладе нафтопровід по дну Тихого океану