Головний скандал дня - сутичка на Всесвітньому газетному конгресі

  Головний скандал дня - сутичка на Всесвітньому газетному конгресі, який цьогоріч відбувається у Києві. Українські журналісти під час виступу Віктора Януковича підняли плакати із закликами про припинення цензури та тиску на незалежні ЗМІ.

  Окрім того, вони скаржилися на  те, що стали частішими випадки побиття співробітників преси та перешкоджання їхній роботі, закритий суд у справі про вбивство Георгія Гонгадзе, вичавлювання опозиційного каналу ТВі з кабельних мереж та посилення цензури на центральних каналах. Молодики міцної статури із бейджами "охорона" силою видерли аркуші з рук головного редактора "Української правди" та редактора газети "Київ пост" Катерини Горчинської. Багатьох журналістів, у яких виявляли аркуші, на яких були надруковані тези про згортання в Україні свободи слова, намагалися не допустити на з"їзд газетярів. Штовханина відбувалася на очах закордонних делегатів та численних послів. В управлінні держохорони заявили, що її співробітники не перешкоджали в проведенні журналістської акції. А молодики, які фігурують на фото та відео - нібито приватні особи. Сам Янукович на інцидент не відреагував. 

  Мустафа Найем, учасник руху "Стоп цензурі": "Атмосфера в стране при президенте Викторе Януковиче ухудшилась во много раз. И ухудшилась именно в том смысле, что со стороны власти, со стороны чиновников давление на журналистов, давление на СМИ и откровенно брутальные действия участились. Ни власть, ни прокуратура ни разу ничего не сделала, чтобы этому препятствовать".

  Джейкоб Метью, Президент Всесвітньої асоціації видавців газет і новин: "Висловлювалися думки про те, що ми маємо бойкотувати Україну. Бо тут ще не створили належних умов для свободи слова та медіа-бізнесу. Але ми вирішили вчинити навпаки. Ми приїхали, щоби розібратися в ситуації та проявити солідарність".

  Віктор Янукович, Президент України: "Однією з перешкод для розвитку медіа-простору в Україні є хибні стереотипи про недостатність свободи слова в нашій державі. На мою думку, це пов`язано насамперед з браком об`єктивної інформації, як насправді виглядає ситуація. Закликаю журналістів тримати високу етичну планку, додержуватися принципів об`єктивності та політичної заангажованості".

  Попередній матеріал
  Меморіальна дошка генерал-лейтенанту Кузьмі Дерев`янку з`явилася у Києві
  Наступний матеріал
  На захист підсудного студента з Нігерії під прокуратуру Луганська прийшли кілька десятків людей
  Теги: