Героїв Холодного Яру вшановують на Черкащині [відео]

  Героїв Холодного Яру вшановують на Черкащині. 95 років тому місцеві селяни заснували там українську незалежну республіку, яка мала свою владу, армію та тривалий час протистояла окупантам. Для пересічних українців ця місцевість стала відомою завдяки книгам "Холодний Яр" і "Чорний ворон".

  Довжелезна черга припаркованих машин – незвична картина для зазвичай тихого села Мельники. Люди лишають автівки на межі села і йдуть пішки – вшанувати холодноярців.

  Андрій Ковальов, "5 канал": "Цьогоріч людей бажаючих вшанувати героїв Холодного Яру виявилось надзвичайно багато. Полк чорних запорожців, який приїхав спеціально сюди - скликає всіх б’ючи у тулумбас".

  У 20 – ті роки ХХ століття тут було організовано Холодноярську республіку. ЇЇ заснували селяни,що не хотіли приймати Радянської влади.

  Роман Коваль, організатор вшанування: "Я переконаний, що такий Холодний Яр був у кожному повіті, у кожній волості, але у тих отаманів не було такого талановити того письменника, як Юрій Горліс – Горський".

  У вирі революції сюди випадково потрапив український письменник Юрій Горліс – Горський, який залишив свої спогади про звитягу «Холодного яру» у однойменній книзі. Продовжувач його справи – письменник Василь Шкляр, теж написав про цю місцину. Навідати Холодний Яр вважає своїм обов’язком.

  Василь Шкляр, письменник: "Холодний Яр – символ української непокори, символ супротиву московсько – більшовицькій окупації. Холодний Яр для мене це національна ідея".

  Відважних гайдамаків – вшановують історичною реконструкцією бою загону більшовиків з козаками. Перемогу холодноярців святкують гучною сальвою.

  Олег Островський, реконструктор: "Це були звичайні люди, звичайні хлібороби, які не хотіли бути рабами. Тому це за честь вшановувати цих людей, цих героїв".

  Опісля люди рушають на монастирський став – місце де здавна освячували свою зброю козаки. Новітні лицарі відновлюють цю традицію.

  Холодний Яр вабить всіх - і політиків і простих українців.

  Олег Тягнибок: "Холодний Яр – це якийсь особливий осередок патріотизму, відданості, боротьби за свою землю, який ми сучасники повинні перейняти".

  Олесь Доній: "Мені дуже приємно, що сюди приїжджають люди з різних усюд. Тобто я зустрів своїх друзів з Донецька, Харкова, Одеси, Ужгорода".

  Організатори стверджують, що Холодний Яр стає дійсно культовим місцем, який притягує з кожним роком все більше шанувальників з різних куточків України.

  З Холодного Яру на Черкащині, Андрій Ковальов, Іван Довганик, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Щонайменше 3 тис прихильників ультраправих зібралися на першотравневу демонстрацію в Парижі
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа в Колумбії: 13 людей загинули
  Теги: