5.ua

Філарет закликав міжнародне співтовариства до рішучих дій

  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до міжнародного співтовариства з закликом до рішучих дій.

  Про це йдеться у зверненні Патріарха Філарета з приводу російської анексії Криму.

  "Знову звертаюся до міжнародного співтовариства: час заяв про глибоку стурбованість давно минув, настав час дій. Тому вітаю якнайшвидше підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, надання Україні перспективи членства у Європейському Союзі – як гарантії миру не лише в нашій державі, але і в цілій Європі." – заявив Філарет.

  На думку Патріарха "зараз вирішується не лише доля України, але і доля всього світу. Людство стоїть на роздоріжжі: повернутися в епоху, коли відносини між народами з’ясовуються не на основі права і справедливості, а силою зброї та ціною мільйонних жертв, – або разом зупинити цинічного агресора і цим врятувати світ від найгіршого. Тому всі міжнародні інституції безпеки: ООН, ОБСЄ, НАТО, а також країни-гаранти за Будапештським меморандумом повинні вжити всіх заходів для припинення агресії Росії проти України."

  Філарет у своїй заяві звернувся до українського народу, наголошуючи, що "на нашу Батьківщину віроломно напав ворог, який окупував частину України та прагне взагалі знищити нашу державність і незалежність, повернути нас у імперське кремлівське ярмо. Тому священний обов’язок кожного – допомагати боронити від нападника наш спільний український дім.

  Ми повинні згуртуватися, бо лише у єдності – сила народу. Дії представників української держави можуть викликати критику, але слід пам’ятати: окупаційна влада не дозволить ніякої критики."

  У той же час Патріарх Філарет вважає, що "український народ не має і не повинен мати жодної ненависті чи ворожнечі до російського народу, навіть в умовах військової агресії проти нашої держави. Ми хочемо, і я переконаний – у майбутньому будемо мати дружні та рівноправні відносини між незалежною Україною і демократичною Росією на основі взаємної поваги до суверенітету та невтручання у внутрішні справи одне одного."

  Попередній матеріал
  Більше 16 млн гривень зібрали українці на допомогу армії – Міноборони
  Наступний матеріал
  Toyota заплатить найбільший в історії США штраф за обман споживачів
  Теги:
  Loading...