5.ua

«Європатруль» перевірив скандальний округ в Ірпені [відео]

  Дороги неасфальтовані, ліфти зламані, поліклініку закрили, а депутати стали «тушками». Такі результати рейду виборчим округом номер 95. За рік після виборів до парламенту громадська кампанія «Європатруль» перевірила скандальний округ в Ірпені. Торік там змагалися за перемогу аж 48 кандидатів. Серед них і ректор податкової академії Петро Мельник, який втік нині з-під домашнього арешту зі звинуваченням у хабарництві. Активісти з'ясували, більшість обіцянок кандидатів, так і лишилися на папері.

  Це Ірпінська міська рада. Громадська приймальня переможця по 95му виборчому округу В'ячеслава Кутового. Саме у його команді працювала торік пані Вікторія. Каже, пан Кутовий з виборцями заключав так звані соціально-політичні угоди.

  Серед обіцянок - каже пані Вікторія - поліпшення медичного обслуговування ірпінців, заміна ліфтів, дахів, ремонт під'їздів. Виконати все обіцяв у складі об'єднаної опозиції. Та за півроку після перемоги вийшов із фракції. Прізвище свого депутата - ірпінці згадують не одразу.

  Мешканка Ірпеня: «У Верховнй Раді не знаю, бо ми його ніколи не бачили. Він до нас ніколи не приїжджав».

  Своєму депутату мешканці мріють розказати про наболіле. Та діляться з нами.

  Мешканка Ірпеня: «У нас ліфт зовсім не працює. Зовсім не працює! Місяцями!»

  Із цим питанням активісти «Європатруля» рушають в громадську приймальню депутата Кутового. Та в коридорі зустрічають лише його помічника. Показуємо угоду, яку Кутовий рік тому підписував із виборцями.

  Представник «Європатруля»: «Це підпис пана Кутового чи ні? Тобто він обіцяв що не буде виходити з фракції? Що буде виконувати всі свої обіцянки».

  Телефоном нардеп каже - шість тисяч угод з обіцянками виборцям - він не підписував.

  В'ячеслав Кутовий, народний депутат, ПР: «Я договори не підписував, політична сила договори підписувала».

  В приймальні обидва помічники нардепа заявляють - передвиборні обіцянки для Кутового -  не пусті слова.

  Помічник Кутового: «Підключення ліфтів, які не працюють. Це вже вирішено».

  Наступний об'єкт, куди рушає «Європатруль» - це Ірпінська дитяча поліклініка. Місяць тому її закрили, а на дверях повісили оголошення. Батькам радять вести дітей до поліклініки загальної.

  Жителька міста: «Я так зрозуміла, що це земля тут комусь потрібна, і влада вирішила вже так скомпонувати -  дитячу з дорослою».

  А ось ще один екс-кандидат на цьому ж 95-му окрузі. Дмитро Войцех.

  Для перемоги на торішніх виборах йому не вистачило голосів. Тепер не вистачає повноважень депутата міськради - щоби дитячу поліклініку не закривали.

  Дмитро Войцех:«В зонации в плане зонирования это пятно уже было под середнеповрехову забудову. Поэтому четко понимали что эту поликлинику расформировывают для того чтобы отдать кому-то под строительство».

  Іще з одним колишнім кандидатом у 95-му окрузі - Олександром Юраковим - активістам «Європатруля» зв’язатися не вдалося. Та свої висновки зробили.

  Микола Воробйов, активіст громадської кампанії «Європатруль»: «95 округ  - ми бачимо що фактично 90 відсотків обіцянок вони не виконані. більше того не потрібно забувати що народний депутат отримує прямі кошти на роботу з виборцями. Якщо мені не зраджує пам’ять то це більше ніж 60 тисяч гривень на рік. Тому мені теж цікаво куди пішли ці кошти».

  Як виконують свої обіцянки свіжоспечені нардепи - активісти «Європатруля» хочуть перевірити ще на сімох Округах. Потому будуть інспектувати підготовку до повторних виборів у «проблемних Округах».

  Ганна Рибалка, Іван Головач, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Стамбулі відкрили тунель під Босфором
  Наступний матеріал
  У Києві досі лишаються без опалення та гарячої води 170 будинків