ENEMO рекомендує запровадити в Україні відповідальність за "джинсу"

  Під час передвиборчої кампанії до Верховної Ради України по всій країні суттєво збільшилися випадки публікацій "джинси" та "чорного піару".


  Про це у своєму звіті заявили експерти з місії ENEMO, повідомляє Незалежна медіа-профспілка України.

  Водночас експерти відзначили і позитивні моменти.

  "Переважна більшість друкованих, цифрових, телевізійних та інших засобів масової інформації уважно дотримувалися виборчого процесу та правил агітації протягом усього періоду передвиборчої кампанії. Не було зафіксовано будь-якого значного тиску на національні та місцеві ЗМІ з боку влади, хоча місцеві ЗМІ зазвичай більш схильні до спекуляцій. На відміну від попередньої практики, звичне співвідношення між нечесністю медійного підходу та географічним положенням регіону походження ЗМІ (схід та захід), а також відданість партійній приналежності зникли", – сказано у звіті.

  Місія зафіксувала порушення закону "Про вибори" стосовно використання рекламних матеріалів у Харкові, Чернігові, Києві, Черкасах, Івано-Франківську.

  ENEMO високо оцінила переформатування каналу "Перший національний" в ЗМІ суспільного мовлення та підтримує подальшу лібералізацію державних ЗМІ.

  Місія виступає за проведення суттєвих змін українського законодавства у сфері діяльності та моніторингу ЗМІ та дала декілька рекомендацій:

  - визнати поняття "джинси" та ввести відповідальність за розповсюдження замовних матеріалів;
  - підвищити прозорість приналежності та фінансування ЗМІ;
  - розширити повноваження та кола важелів впливу та інструментів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення як контролюючого органу моніторингу державних ЗМІ.
  Попередній матеріал
  Стець: На 70% можна стверджувати, що в СБУ залишається багато агентів Кремля
  Наступний матеріал
  В Афганістані смертник підірвав себе під час волейбольного матчу, 57 загиблих