Екологи взялися рятувати найстаріший дуб Києва (репортаж)

  Найстаріший дуб Києва отримав шанс на довге життя. Екологи взялися за лікування 900-літнього дерева. Досі п`ятнадцятиметровий велетень наскрізь просвічувався. Гілля ламалося від ваги. За ходом рятувальної опреації стежила знімальна група "5 каналу".

  Пацієнт радше живий ніж мертвий. Так екологи оцінили стан дуба,  якого вирішили вилікувати. Зважаючи на поважний вік дерева, до рятувальної операції підішли вкрай серйозно. Найперше, що зробили - почепили на гілку ікону. Відпочивальники санаторію "Жовтень", на території якого росте велетень, щиро здивовані.

  Образ Божий захистить від вандалів, відповідають екологи. Принаймні, вони на це сподіваються. Адже за дев`ятсот років дуб пережив не одну пожежу. Зловмисники розкладали багаття у середині дупла. Ще одного підпалу дерево не витримає. Від заходів духовних до більш дієвіших. Дірку у зріст людини захисники природи закривають металевою сіткою.

  Після тривалих спостережень глядачі повірили: велет одужає. Ентузіазму додало людське обличчя, що його викарбувала природа на корі дуба. Відпочивальники  які помітили чудернацький образ, поспішають доторкнутися до живого свідка історії.

  В обхваті дерево має сім метрів. Через зовнішній вигляд екологи його назвали дубом Грюневальда. На честь німецького художника, який ще у середньовіччі малював чудернацькі дуби. На лікування екологи назбирали шість тисяч гривень. До їхнього професійного втручання, деревом опікувалися працівники санаторію. 

  Рятувальна операція тривала шість годин. Наступний крок - звернення до столичної влади. Екологи наполягатимуть, щоби дуб визнали ботанічною пам`яткою природи. Це означатиме: заподіяти шкоду дереву безкарно вже не вийде.

  Людмила Голоднік та Олександр Майданюк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Загроза спалаху інфекційних захворювань у штаті Джорджія
  Наступний матеріал
  Призупинено приватизацію ОПЗ
  Теги: