Екологічне лихо на Луганщині [відео]

  Екологічне лихо на Луганщині. Нечистоти з виправного закладу для хворих на туберкульоз потрапили у річку Довжик. Каналізаційна труба, якою відходи потрапляють до міських очисних споруд, тріснула. Чи містить брудна вода небезпечну паличку Коха, у санстанції так і не відповіли. Лише запевнили, на виході з колонії нечистоти обеззаражують.

  Олег Царьков показує журналістам місце прориву каналізаційної труби, що належить єдиній в області виправній колонії для хворих на туберкульоз. Скільки часу стоки потрапляють у річку Довжик - ніхто достеменно сказати не може.

  Олег  Царьков, єгер Перевальского району: "Пару лет назад на этой речке у нас есть заводи, сидели утки, сей час даже жить, незнаю, как лягушка живет, но утки не живут".

  Далі єгер веде хащами Алчевського заказника нижче за течією. За сімсот метрів від місця прориву, вода у річці - біла, з піною.

  Віктор Заєвський, голова Перевальської районної ради громади мисливців та риболовів: "Наша туберкульозная зона, не тяжело посмотреть на карте Довжик-Белая-Донец-Азовское море. Она снабжает туберкульозной палочкой всю Украину. Везде купаються дети, потом начнут рассказывать – беда, начали дети умирать. Так вот гнездо".

  Каналізаційна мережа, яка проходить над річкою Довжик, тягнеться до міських очисних споруд від колонії для хворих на сухоти. У самому виправному закладі коментувати ситуацію відмовляються.

  Працівник закладу: "Я ничего по этому поводу не знаю. Давайте разрешение, потом будем говорить".

  Головний сан лікар міста пояснює: на цьому місці мали прокласти дві труби для стоків. Проте одну - вкрали. І та, що залишилася, не витримує навантаження. Через це прориви і стаються. Утім, чи є загроза від потрапляння нечистот у річку, в санстанції так і не сказали.

  Володимир Назаренко, головний державний санітарний лікар міста Алчевська: "Пытались проводить лабораторные исследования. Они очень длительные. Обнаружить  палочку Коха в сточных водах, в почве, или в открытых водоймах в настоящее время нет методик".

  Алчевські комунальники ж переконані: стічні води з колонії - жодної загрози не несуть.

  Анатолій Погребняк, начальник управління ЖКГ м. Алчевська: "По всем правилам там у них есть специальные приемки, где происходит вначале обеззараживание. И только после обеззараживающего цикла по напорному колектору попадают в наши очисные сооружения".

  Натепер комунальники уже домовилися, що замінять 6 метрів аварійної труби, буд-матеріали придбає колонія. Обіцяють завершити роботи до кінця тижня.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Справу щодо корпорації ЄЕСУ суд має розглядати в присутності Тимошенко
  Наступний матеріал
  Давньоримський корабель знайшли італійські водолази
  Теги: