Вечір пам'яті
Вечір пам'яті 5 канал

"Дискусія про болюче та свічки надії": у Києві триває вечір пам'яті жертв депортації татар 1944 року

Під час депортації 1944 року з півострова радянської владою було вивезено 180 тисяч татар

У столиці триває вечір пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Завершитися захід має урочистим запаленням вогнів у межах акції "Запали вогник на шляху повернення", передає кореспондент "5 каналу".

Як стало відомо, у межах заходу була проведена дискусія. У ній брали участь соціологи, історики, громадські та політичні діячі. Не минулося без історичної паралелі. Учасники дискусії порівнювали події сімдесятирічної давнини з анексією Криму. Піднімались питання, чи можливо було уникнути анексії Криму. Крім того, обговорювалось і питання утисків мешканців Криму окупаційною "владою".

За даними "Крим SOS", півострів за три роки анексії покинули більше 50 тисяч людей. З них більша частина – це кримські татари. Причиною цього є небувалі репресії, зокрема і обшуки російських силовиків.

"На території Криму наразі відбуваються просто небувалі репресії. Зараз можна говорити про сотні обшуків, які відбулися протягом цих трьох років (анексії). Це більше, ніж 60 кримінальних справ, 40 людей зараз знаходяться в ув'язненні, 20 – під підпискою про невиїзд або під домашнім арештом. Майже 20 людей зникли безвісти або їх викрали з території півострову, є і загиблі", – розповідає координатор громадської ініціативи "Крим SOS" Таміла Ташева.

Піднімалося під час дискусії і питання, коли ж Крим повернеться до України. У цьому питанні учасники заходу дійти згоди не змогли. То як вони відповіли на таке болюче запитання – дивіться у відео:

По закінченню дискусії учасники заходу запалили свічки як символ надії на повернення Криму до України. Більше 200 свічок було запалено як знак того, що кримські татари невдовзі зможуть повернутися на півострів. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На початку дії безвізу до українців буде прискіплива увага на кордонах ЄС – юрист-міжнародник
Наступний матеріал
Українських заробітчан в РФ змусили підписати договір про співпрацю з російськими спецслужбами – Чорновіл
Loading...