'Народжені вільними' 5 канал

Диригент Кирило Карабиць – про особливості концертної програми "Народжені вільними"

На Майдані в День Незалежності попри скандал зазвучали твори російських композиторів

Завершальним етапом святкування Дня Незалежності став концерт симфонічного оркестру "Народжені вільними" під керівництвом диригента Кирила Карабиця. Організатори зібрали музикантів з усіх куточків України. У людей, які до цього не знали один одного, було трохи більше тижня для того, щоб зігратися і оркестр зазвучав як одне ціле.

Скандал навколо концерту розгорівся після того, як українські письменники брати Капранови у Facebook висловили обурення наповненням музичної програми до Дня Незалежності України. Програму концерту вони назвали "русскім міром". Вони повідомили, що у програму концерту включені твори Мусоргського, Прокоф'єва і Чайковського.

Кирило Карабиць – диригент оркестру "Народжені вільними" в ефірі "5 каналу" прокоментував  особливості концертної програми такими словами:

"Моя позиція досить проста. Ми зараз проживаємо непростий час, тому  ясно що ці питання виникають, але виникла полеміка з приводу присутності в програмі творів Прокоф'єва і Чайковського. Ну я про це можу сказати дуже просто – Україна, якби там не було, мала з Росією спільну історію. Це породжувало культурний продукт, це породжувало людей. Тому ми маємо звертатися і до цих питань з повагою до себе. Прокоф'єв – це людина, яка народилася на Донбасі, прожила там до 18 років, і вважала себе українцем. Є його відома цитата, коли він вперше приїхав до США, в нього були проблеми з документами, і він сказав: "я не знаю, як американці відносяться до російських сепаратистів, але я був народжений я був народжений у лояльній Україні". Тобто композитор, відомий світові, Сергій Прокоф’єв вважав себе українцем, яке ж ми маємо право не згадувати це і не цінувати це, і не вважати це частиною своєї культури. Це неправильно. Він написав величезну кількість творів, присвячених Україні, дуже любив її, і вважав Донбас Україною і своєю Батьківщиною. Наше право і наш обов'язок про це не забувати. Про Чайковського я взагалі не кажу – його дід Чайка походив з козацького роду і він частину свого життя просто прожив в Україні, написав так само величезну кількість творів, використовував українські народні теми у своїх симфоніях, у своїх концертах, тому я вважаю і відчуваю це на такому інтуїтивному рівні, що це частина нашої культури так само як і українські композитори. І те, що ми будемо вважати Чайковського своїм і Прокоф'єва своїм, це нас тільки збагачує.

Головним акцентом у програмі була українська музика і українська тема в світовій класиці. Нам цікаво було показати відомі вже твори української музики класичної, а так само показати, яким чином композитори різних країн звертаються до українських тем", – зазначив композитор.

Повну версію розмови зі всесвітньо відомим українським диригентом Кирилом Карабицем дивіться тут:

Дивіться також: У Німеччині зібрали найбільший у світі оркестр. Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук опублікував у своєму Twitter відео з концерту американців Red Hot Chili Peppers, на якому він з фан-зони співає пісню Under The Bridge.

Попередній матеріал
"Крим SOS": активісти пікетують посольство РФ у Києві, вимагають припинити репресії у Криму
Наступний матеріал
"370 днів у камуфляжі": доброволець-артилерист презентував книгу, що народилась із воєнного щоденника
Loading...

Журналісти "5 каналу" зафільмували грандіозний концерт Джамали у звільненому Краматорську

Юні українці готують музичний виступ до Дня Незалежності

Парад Незалежності з нагоди 25-ї річниці незалежності України – відео

"Хода Нескорених" у 25-й День Незалежності України

У Берлінській філармонії вперше прозвучить музика симфонічного оркестру "ІNSO-Львів"

5 канал - трансляція наживо