Дві родини прикордонників в Криму залишилися жити у покинутому гуртожитку [відео]

  Без води, світла та опалення. У таких умовах мешкають дві родини прикордонників у гуртожитку колишнього військового містечка селища Паркове у Криму. В очікуванні обіцяного переселення - люди з малими дітьми змушені готувати їжу в сусідів.

  Ці холодні кімнати гуртожитку люди покинули ще восени. На території колишнього військового містечка зимувати залишилося 2 родини, яким ніде подітися. Серед них - вагітна жінка і двоє неповнолітніх дітей.

  Ольга Войницька, сержант контрактної служби: "Нам отключили свет, водопостачання. Ми не можем тут существовать. Нам нечем отапливаться, негде кушать приготовить... Сделали нас бомжами".

  Військове містечко в селищі Паркове розформували півроку тому. А все його майно передали на баланс сільради Сімеїза. Там кажуть, за документами отримала нежитлові приміщення, тому й відрізали комунікації. Прикордонники запевняють: люди мешкають у містечку на підставі угоди про оренду, яку уклали ще у 2009 році. Тож вони досі мають прописку в гуртожитку.

  Лілія Глухова, сержант контрактної служби: "Все наше имущество сложено – мебель, сумки. Мы готови были переехать. Командование на протяжении трех месяцев не указало, куда нам переехать".

  Юрій Ломенко, в.о. голови Сімеїзської селищної ради: "По факту оказалось, что Минобороны до этого дало данным гражданам договора найма помещений, о которых нас в курс дела не поставили, и мы получили кота в мешке, т.е. мы получили людей, которые сейчас зависли между небом и землей".

  Справа зрушила з місця, щойно житлові умови прикордонників зацікавили журналістів. Керівники служби кажуть: вони готові надати кілька пропозицій житла, проте - тимчасового.

  Олександр Ліщинський, директор Департаменту забезпечення ДПС України: "Згідно закону, військовослужбовець має право на постійне житло тоді, коли він має вислугу 20 років і більше. Дані військовослужбовці мають вислугу – 3 роки. Вони мають право претендувати тільки на житло такого порядку – службове".

  Журналіст: "Тобто, вони можуть переїхати сюди хоч завтра?"

  Олександр Ліщинський, директор Департаменту забезпечення ДПС України: "Хоч сьогодні. Могли б приїхати разом із вами сюди і заселитися, і жити спокійно".
   

  Загалом, окрім містечка в Парковому, минулого року в Україні розформували та передали територіальним громадам 29 військових містечок Прикордонної служби.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, 5 канал

  Попередній матеріал
  Рада ООН з прав людини вимагає гуманітарного перемир`я в Сирії
  Наступний матеріал
  Мерія вимагає права подовжувати строк оренди земельних ділянок без Київради
  Теги: