Другий березовий фестиваль провели на Буковині [відео]

  Другий березовий фестиваль провели на Буковині. Посмакувати напоєм з’їхалися дві тисячі туристів зі всієї України та з-за кордону. Розважали гостей свята різноманітними конкурсами та забавами, частували справжньою гуцульською мамалигою - з бринзою та салом. А найдопитливіших вчили правильно видобувати березовий сік.

  Другий фестиваль березового соку провели у Банилові-Підгірному, що на Сторожинеччині. За гуцульськими традиціями, гостей свята частували смачним напоєм. Багато хто куштував його вперше.

   

  Іларія Пушка, гостя фестивалю з Румунії: "Досі я цей напій не куштувала, але сьогодні спробувала і він мені дуже сподобався. Також я сьогодні вперше дізналася, що цей напій – цілющий, він надає сили".

   

  Найсміливіші – куштували березовуху – настоянку з берези. Буковинські ґаздині охоче діляться рецептурою хмільного напою.

   

  Надія Буганик, мешканка с. Банилів-Підгірний: "Береться березовий сік, дуже гарний, дуже чистий. Свіжий обов’язково. Наливаємо все у велику ємкість - хто як любить: 100, 200 літрів… Кладемо туди цукор, дріжджі звичайні. І кладемо на піч, щоб воно там добре пробродило, прокисло і женемо горілку!"

   

  Березовий сік – панацея чи не від усіх недуг Ним лікують печінкові, шлункові та ниркові захворювання, запевняють учасники фестивалю. А ось правильно видобувати цілющу рідину вміють не всі. Справжні знавці цієї справи – лісівники.

   

  Василь Сметанюк, лісівник: "Робочий підходить до дерева, якщо діаметр більше 28 сантиметрів, то тут можна підсочити 2 банки. Свердлиться дирочка, вона повинна бути не більше 1,5 сантиметра. Раніше на березовий сік не звертали так увагу, а ось за останні роки – це, можна сказати, бум".

   

  Організатори дійства запевняють, на третій фестиваль березового соку запросять гостей із усіх континентів.

   

  Марина Коняк, організатор фестивалю: "На Буковину туристу треба приїхати тому що тут незаймана природа, ще незабалувані господарі садиб, як в Яремчі, як в Івано-Франківщині і, якраз, наша задача – збільшити кількість фестивалів. Такі фестивалі мають проходити в кожному селі, як на Закарпатті".

   Ольга Паламарюк, Михайло Антонюк, Чернівці, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Екстреміста, причетного до вбивства московського судді, затримали в Києві
  Наступний матеріал
  Протест рибалок у Тайвані
  Теги:
  Loading...