Дослідник ОУН-УПА потрапив під кримінальне переслідування

  Під кримінальне переслідування потрапив дослідник ОУН-УПА. Директора Львівського музею-меморіалу жертв окупаційних режимів Руслана Забілого затримала Служба безпеки України - за намагання розголосити секретну інформацію.
  Забілий, який є співробітником СБУ, начебто, мав доступ до інформації, яка є державною таємницею, і збирався передати дані третім особам. Проти нього порушили кримінальну справу - за підготовку до розголошення держтаємниці.

  Директора музею  затримали напередодні у Києві, коли той прибув зі Львова. 14годин його портримали на допиті, після чого відпустили. У науковця вилучили ноутбук і жорсткі диски з матеріалами про діяльність ОУН-УПА.

  Сам він вже назвав це полюванням на історкиів.  

  Руслан Забілий, директор Національного музею окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького": "Мені дали зрозуміти що я мав би себе почувати шпигуном. який розповсюджує документи, хоча і історичні, які давно розсекречені і які, крім історичної,- цінності не мають. З огляду на це, я вважаю що це є тиск на тих людей, які займаються дослідженнями цієї тематики".

  Марина Остапенко, речник СБУ: "Ані з якимись утисками істориків, ані з якоюсь закритістю архівів, про які говорять, що начебто закриває СБУ, це не пов`язано. Це неправда. Мова йде лише про ознаки злочину - порушення державної таємниці".

  Попередній матеріал
  25 років тому пішов із життя Василь Стус (сюжет)
  Наступний матеріал
  ЄС вимагає від Франції зупинити депортацію ромів
  Теги: