Донецький міліціонер зібрав велику колекцію автомобільних номерних знаків

  Найбільшу в Україні колекцію автомобільних номерних знаків зберігає у себе в кабінеті донецький підполковник міліції. По цих номерах можна простежити еволюцію їхнього розвитку майже за півтсоліття.

  Збирати свою колекцію Анатолій Святенко почав 25 років тому, і нині вона нараховує понад 1000 екземплярів. Тож у кабінеті розміщені - найбільш цікаві та рідкісні експонати. Тут є чорні номерні знаки, якими користувалися до 60-х років минулого століття в Донецьку, тоді місто називалося Сталіно, є номерний знак Президента, є навіть - і це особлива гордість колекціонера - номер велосипедний. 

  У зібранні підполковника - не лише номери, тут можна побачити й доторкнутися до головних уборів дорожніх інспекторів мало не всіх європейських країн, подивитися на знаряддя, яким послуговувалися вітчизняні даїшники 10, 20 і 30 років тому. Тож студенти Анатолія Святенка, майбутні працівники ДАІ, не втрачають нагоди відвідати колекцію викладача.

  За словами колекціонера, у різних країнах по-різному ставляться до номерних знаків. Скажімо, на теренах СРСР до Олімпіади-80 транспортним знакам надали сучасного кольору та розміру, нині вони відповідають європейському зразку. А от арабські та американські знаки досі мають власні розміри.

  Нині Анатолій Святенко працює над створенням повного збірника світових транспортних реєстраційних номерів, зокрема й українських. Каталог має стати в пригоді не лише студентам, а й працівникам ДАІ, міліції та митниць.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Француз влаштував шалене мотошоу на вулицях Мехіко
  Наступний матеріал
  МВС перевірить гербову печатку Вищого адмінсуду
  Теги: