5.ua

Донецькому фотоколекціонерові загрожує до 7 років ув'язнення за продаж фотоапарату [відео]

   

  Колекціонер Олександр Комаров розповідає, для сучасного шпигуна такий фотоапарат уже давно застаріла техніка. Адже Аякс-12 вмикається дистанційно тільки за допомогою тридцяти сантиметрового шнура та й вага його майже 200 грамів. Крім того, плівку для такого фотоапарта не випускають уже понад чверть століття. Утім для колекціонерів ця фотокамера є неабиякою цінністю. Тож Комаров один зі своїх «АЯКСів» вирішив продати празькому колекціонеру. Однак кореспонденція так і не перетнула кордон України. В Ужгороді нею зацікавилися працівники СБУ.

  Віталій Шляхта, старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органів служби безпеки Закарпатської обласної прокуратури: «Обвинувальний акт скерований прокуратурою до ужгородського міськрайонного суду, за підозрою Комарова у чиненні ним злочинів закінчений замах на контрабанду спеціальних технічних засобів а також придбання та збут спеціальних засобів. В подальшому судом буде вирішено питання щодо прийняття кінцевого рішення».

  Ужгородська прокуратура наполягала на арешті колекціонера. Проте його адвокату вдалося вибороти підписку про невиїзд. Зараз Олександр Комаров чекає на рішення суду. Колекціонеру загрожує штраф за зберігання «АЯКСу», а ще до семи років ув’язнення за те, що він хотів його переправити через кордон.

  Олександр Комаров, фото колекціонер:«Фактически любой аппарат, если его замаскировать, можно использовать как шпионский. Есть и аппараты с дистанционным управлением и с телеобъективом. Это абсурд какой- то в наше время считать этот аппарат шпионским».

  Інцидент із Комаровим викликав обурення серед колекціонерів фототехніки не тільки в Україні, але й за кордоном.

  Владислав Керн, експерт радянської фототехніки: «Если бы такое случилось в США здесь, то прокурора бы просто осмеяли и прокурора и судья наверное сразу бы выкинул из суда это дело. Я не понимаю как это может случится. Это абсолютно музейный экспонат. Он давно не выпускается. Он давно рассекреченный».

  У всеукраїнському музеї фототехніки кажуть - називати «АЯКС -12» спецзасобом давно не актуально.

  Олександр Вітков, директор Всеукраїнського музею фототехніки: «Даже не знаю, это нонсенс какой-то. Потому что он давно прошелся везде, его давным давно рас секретили». 

  Тим часом «АЯКСи» можна придбати у спеціальних інтернет-магазинах. Жодного попередження про кримінальну відповідальність за його купівлю чи продаж немає. Попереджає про неї хіба що Олександр Комаров - у відкритому листі-зверненні до колекціонерів, яке він оприлюднив на власній інтернет-сторінці.

  Юлія Божко, Галина Ярцева, Євген Гончаренко, Донецьк, Ужгород, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Громадські ради щодо проблем дітей та сім'ї планують створити на Київщині
  Наступний матеріал
  Закон за незаконний збут і контрабанду спеціальних технічних засобів в Україні потребує тлумачень
  Теги: