Донеччина: 12 років шахтарі не отримують вугілля [репортаж, відео]

  Замість вугілля - квитанції. Шахтарі селища Сєверне на Донеччині упродовж 12-ти років не можуть отримати паливо. Вугілля гірникам виписують на папері, проте на руки - не видають.

  Шахтарські родини мешкають в селищі Сєверне в п’яти- та двоповерхових будинках. У всіх - пічне опалення, газифікація до села не дійшла. Щоби обігріти помешкання, одній родині на опалювальний сезон треба не менше чотирьох тонн вугілля. У приватних підприємців - тонна вугілля коштує більш як тисячу гривень. Далеко не у всіх є такі гроші. 

  Галина Кочергіна, мешканка селища Сєверне: "У нас маленький ребенок, и еще не привозили нам уголь. Как нам дальше жить — я не знаю".

  Ця жінка - 1760-та в черзі на отримання вугілля. Щотижня вона приходить до копальні «Зоря» в надії отримати пільгове вугілля. Крім неї - в черзі ще майже 3 тисячі родин шахтарів. Паливо їм не видають з 1998 року. У людей зібралися купи квитанцій, проте вони - не гріють.  

  Жінка, яка в черзі 1760 року: "Вот, пожалуйста, можно играть в карты, всей Украиной! В Кабмин отдать все это — и пусть Азаров играют вместе с Януковичем!"

  На шахті «Зоря» людям уже звично відповідають -вугілля немає. Натомість в б”єднанні “Сніжнеантрацит”, до якого входить копальня, запевняють - усі пільговики отримають тверде паливо, принаймні на цей рік.

  Олег Івасюк — генеральний директор державного підприємства “Сніжнеантрацит”: "Сентябрь-октябрь — вывозка замечательная на 120% за эти месяці. Сейчас стоит задача за декабрь месяц, до нового года, чтоб в каждом доме был уголь, была норма платежного угля, люди не замерзали. Все для этого делается".

  Щоправда, це лише на папері - люди досі не отримали жодного кілограма вугілля. Попри те, що керівництво Мінвуглепрому зобов`язало керівника «Сніжнеантрациту» вивезти половину річної потреби палива до 15 жовтня. А до кінця року -забезпечити всіх вугіллям на весь сезон.

  Юлія Божко. Євген Гончаренко, Сєверне, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  МЗС: Літак, що розбився в Пакистані був технічно несправний
  Наступний матеріал
  У Польщі через негоду загинуло 6 осіб
  Теги: