Донеччанин довів у суді незаконість високих тарифів [відео]

  Безробітний донеччанин виграв позов проти міської ради, у якому вимагав скасувати нові тарифи на комірне. Квартплату в місті підняли цьогоріч у лютому - одразу на 80 відсотків. У суді позивач довів, що депутати затвердили нові ціни необґрунтувано.

  Безробітний Сергій Гречко каже - він не проти раціональних тарифів. Але вважає, що кошти, які отримують ЖЕКи, використовують не за призначенням. 

  Сергій Гречко: "Я согласен, что нужно повышать, но нужно же разумно повышать. В расчете тарифа – тот, который действует больше на дворников и уборщиц, чем на слесарей. Как инженер-электрик, я думаю об инженерных системах дома, а не о том, сколько дворников будут мести площадь Ленина за счет нашего дома".

  Ще у лютому міськрада затвердила нові тарифи на комунальні послуги. Вони зросли одразу на 80 відсотків. Сергій Гречко подав позов до суду на чиновників. Цього тижня Феміда ухвалила рішення на користь донеччанина, а заразом - усіх мешканців  обласного центру. Проте, ЖЕКи поки що не квапляться робити перерахунки і повертати тарифи на попередній рівень. Адже той же донецький суд, який задовольнив позов безробітного, раніше вже ухвалював рішення про обґрунтованість тарифів. 

  Дмитро Верзилов, депутат міської ради: "На сегодняшний день решение есть. Ворошиловский районный суд отменил повышение квартплаты, и это факт. Получается, что сегодня Донецкий городской совет путем давления на суд пытается отменить это решение".

  Фактично, нині у місті діють два рішення, які  суперечать одне одному. З метою не допустити юридичного безладу, чиновники збираються подати апеляцію, і у такий спосіб залишити чинними підвищені тарифи.

  Микола Левченко, секретар Донецької міської ради: "Очень высокие коммунальные платежи сегодня, и очень тяжело выделять деньги из зарплаты, из пенсии для того, чтобы оплачивать эти коммунальные платежи. Но, с другой стороны, реальная стоимость затрат".

  Поки чиновники готують апеляцію, у суді розглядають аналогічні позови мешканців обласного центру з вимогами скасувати підвищення комунальних тарифів. Від того, яке рішення служителі Феміди ухвалять цього разу і залежатиме, скільки платитимуть донеччани. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  У ДПА твердять про законність обшуку офісу ветеранів-афганців
  Наступний матеріал
  Великий козацький фестиваль у Запоріжжі [відео]
  Теги: