Добровольці батальйону "Айдар" досі не отримали офіційного статусу

  Бійців батальйону "Айдар" після закінчення АТО можуть притягти до кримінальної відповідальності – таке побоювання висловив командир взводу батальйону Владислав Горанін. З його слів, бійці "Айдару" досі не зареєстровані, як учасники АТО, попри те, що підрозділ має і досягнення, і втрати.


  Російський телеканал розповсюдив відео, На якому полонених та поранених бійців – імовірно, з батальйону "Айдар" – терористи допитують після бою в середу у передмісті Луганська.

  Розмір втрат "Айдару" після тієї ночі 17 червня в РНБО і досі назвати не можуть. Попередні дані озвучили в самому батальйоні. Там кажуть: п'ятеро побратимів – загинули, четверо зараз залишаються у полоні терористів. Серед полонених один – зам комбата, серед поранених теж один зам комбата – повідомив комвзводу Владислав Горанін.

  Міноборони заявляє: батальйон потрапив у засідку терористів під Луганськом через те, що його командування ні з ким не узгоджувало активні бойові дії.

  "17 червня керівництвом батальйону територіальної оборони "Айдар", особовий склад якого залучений до виконання завдань у рамках антитерористичної операції, самовільно, без погодження і координації своїх дій з керівництвом АТО, було прийнято рішення щодо самостійного штурму терористичних угруповань, які дислокуються в місті Луганськ" – заявивли у Міноборони.

  В "Айдарі" наполягають – самостійно жодних рішень не ухвалювали.

  Кожен із бійців "Айдару" йшов воювати за власним бажанням. За документами Міноборони, вони проходять, як волонтери. Цей факт може стати причиною кримінального переслідування добровольців, які взяли до рук зброю – підозрюють бійці. Щоправда, після закінчення АТО.

  - взводний батальйону "Айдар":

  "Люди, які потім повернуться з війни – вони автоматично можуть підпасти під кримінальну відповідальність за свої дії. Тому що вони не мають навіть статусу військовослужбовців, не те, що навіть учасника бойових дій" – скаржиться Владислав Горанін.

  Максим Волобоєв, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Терористи захопили Донецький обласний дитячо-молодіжний центр
  Наступний матеріал
  Нардепи віддали армії гроші, зекономлені на 2-му турі виборів