До звільнення українських заручників треба залучати Червоний Хрест – Геращенко

  Згідно зі списком Служби безпеки, у полоні бойовики утримують 109 бранців

  До звільнення заручників потрібно залучати Червоний Хрест. Згідно зі списком Служби безпеки, у полоні бойовики утримують 109 бранців, місце перебування більшості яких невідоме. Про це заявила під час брифінгу у Сєвєродонецьку уповноважений Президента України з врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

  Вона зазначила, що українська сторона наполягає на переговорах у Мінську на тому, щоб залучити представників міжнародного комітету Червоного Хреста, які могли б відвідати місця незаконно утримуваних заручників.

  "В багатьох конфліктах Червоний Хрест зіграв дуже важливу роль. Це нейтральна політична організація. Яка заходить в тюрми, яка звіряє списки (ми ж не можемо зрозуміти, де скільки людей, де вони є). Яка складає списки і потім сторони находять компроміс. По цьому питанню ми маємо знайти компроміс. Але це питання допуску Червоного Хреста блокується. Українська сторона зараз налаштована ставити його активніше", – заявила Геращенко.

  Нагадаємо, після останньої зустрічі у Мінську, яка відбулась 27 липня, українська сторона заявила, що представники незаконних збройних формувань приховують інформацію про українських заручників та намагаються взагалі уникати цієї теми. 

  Попередній матеріал
  Прокуратура підтвердила: нічне ДТП у Києві спричинив п'яний депутат, його шукають
  Наступний матеріал
  Сардинія відкладається: у ГПУ пояснили виклик на допит усієї фракції Ляшка

  Червоний Хрест передав жителям Луганщини майже 40 тонн картоплі

  Червоний Хрест доставив допомогу мешканцям Павлополя

  Червоний Хрест відновив станцію водопостачання у Попасній

  Червоний хрест намагається потрапити до усіх полонених на окупованій території

  В результаті війни на Донбасі зникло безвісти більше тисячі людей - Червоний хрест

  5 канал - трансляція наживо