До України повернулись моряки із затриманого в Греції судна

  6 українських моряків із судна "Генерал Аршинцев" після року ув’язнення в Греції повернулися до України. Екіпаж зустрічали сьогодні в аеропорту "Жуляни". Їхній корабель арештували за підозрою в контрабанді сигарет. У складі екіпажу було 10 українців. Раніше за 3-х із них родичі внесли застави і вони повернулися додому. Після суду, який визнав шістьох моряків невинними, вони повернулися до України. За ґратами залишився капітан корабля, якого звинувачують у порушенні морських законів.

  Вона - єдина з родичів, хто приїхав зустрічати моряків до Києва. Дружина старшого механіка Анна Мітюра ледве стримує сльози. Згадує, що про арешт чоловіка дізналася з новин по телебаченню. Спочатку не повірила, але страшну правду підтвердила дружина капітана.

  Це було найдовше їхнє повернення додому – довжиною у рік із затримкою у в`язниці та кілька годин літаком. Тепер вони згадують торішні події, як страшний сон.

  Андрій, моряк: "Можна сказать, нас захватили. Мы поломались, а потом люди с оружием вывели нас на палубу, и шесть часов продержали".

  А далі - звинувачення в контрабанді, суд та грецька в`язниця. Яку доводилося ділити не тільки з людьми, а й з тарганами. Єдине, що допомагало пережити неволю, згадують моряки - це надія та розуміння ситауції з боку грецької влади. 10 березня апеляційний суд визнав, що українців затримали незаконно.

  Єдині претензії у моряків до судновласника, який спочатку намагався допомогти, а коли зрозумів, що судно і товар не повернути - залишив людей напризволяще. Тепер зарплату екіпаж вибиватиме через суд. У грецькій в`язниці залишився капітан "Генерала Аршинцева". За порушення міжнародних морських правил він сидітиме ще шість років.

  Андрій Жигулін, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Португалії триває 4-й етап чемпіонату світу з класичного ралі
  Наступний матеріал
  У Франції пройшли масові арешти підозрюваних в екстремізмі
  Теги: