До суду за Межигір`я пішов український журналіст Лещенко [відео]

  До суду за Межигір`я пішов український журналіст Сергій Лещенко. Він подав заяву до Європейського Суду з прав людини про порушення щодо нього закону про доступ до суспільної інформації.

  Позивач стверджує - хотів дізнатися, за скільки адміністрація міста Вишгород продала земельну ділянку в Межигір`ї Віктору Януковичу. Майже 2 гектари земель Київщини у 2010 році були вказані у декларації президента. Натомість, чиновники надавати таку інформацію відмовились. Після програшу вітчизняних судів журналіст сподівається на позитивне рішення європейської феміди. Тим часом офіційний представник України в Євросуді коментувати прецедент не став. Оскільки, цитуємо, - ще не вивчав деталей подання. Однак, Назар Кульчицький не виключає й того, що справу взагалі не розглядатимуть.  

  Назар Кульчицький, уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини: "Виникає ряд питань щодо наявності статусу жертви. Чи захищає те чи інше право конвенція. Необхідно аналізувати виходячи з обставин конкретної справи. Я цього нічого не бачив і звичайно що завжди є ймовірнітсь, що справу буде визнано неприйнятною". 

  Сергій Лещенко, журналіст: "Моє було запитання до Вишгородської адміністрації, - за скільки ви продали цю ділянку. Очевидно, що тоді ми могли б порівняти скільки коштує ця земля на ринку і скільки держава недоотримала від цієї оборудки. Вони мені розповідали про те, що це секретна інформації, про те, що я мав принести до Вишгородської адміністрації нотаріально завірений дозвіл Віктора Януковича, що вони мають право оприлюднити цю інформацію".

  Тарас Шевченко, директор інституту медіа права: "У рішення Євросуду ми очікуємо на користь заявника буде встановлено порушення статті 10-ої. Може бути передбачена майнова компенсація моральних та матеріальних затрат і так само може бути прямо передбачено зобов`язання надати інформацію". 

  Попередній матеріал
  Масштабна пожежа в Канзас-сіті
  Наступний матеріал
  Нігерійські пірати вимагають мільйон євро за викуп моряків
  Теги:
  Loading...