Фото прес-служби СБУ

До підриву будівлі СБУ в Одесі причетні російські спецслужби (відео)

Росіяни доклали руку до вибуху біля будівлі СБУ в Одесі.

Про це заявляє голова відомства Василь Грицак. З його слів, злочин вдалося розкрити у короткий термін.

У повідомленні зазначається, що напередодні, 19 жовтня, затримано трьохмешканців Одеси - активістів проросійських громадських організацій, які зналися на конспірації, мали позивні, застосовували сучасні комп'ютерні технології. "Сценарій злочину розроблявся на території Росії. Особа, що закладала вибухівку, пройшла спеціальну диверсійну підготовку у військовому центрі в РФ", – кажуть у СБУ.

Підпільну лабораторію з виготовлення саморобних радіокерованих вибухових пристроїв зловмисники обладнали в одній з десятиповерхівок Одеси. Враховуючи реальну небезпеку для життя мешканців будинку, їхна час спеціальної операції евакуювали. 

/
/
/

Під час обшуків вилучено речові докази протиправної діяльності затриманих, вогнепальну зброю, боєприпаси. Зокрема оперативники виявили елементи саморобної "бомби",аналогічної тій, що була закладена під будівлею СБУ. У зловмисників вилучено велику кількість сепаратистської символіки, антиукраїнські матеріали. Наразі слідство триває, а підозрювані утримуються під вартою.

"В свідченнях, які дають зазначені особи, також чітко просліджується російський слід, в матеріалах, вилучених під час обшуків, ми маємо купу доказів, а саме агітаційну продукцію, обгортки для паспортів, прапорці, які свідчать про приналежність зазначеної групи до "одеського підпілля", до псевдоутворення "Новоросія", - заявив голова СБУ.

Керували терористами російські спецслужби. Відповідальність за вибух взяло на себе так зване "одеське підпілля", яке розмістило в Інтернеті відеоролик з території окупованого Криму. Цю диверсійно-розвідувальну групу також підозрюють і у підривах адміністративних будівель та офісів громадських структур в Одеській та Миколаївській областях.

Нагадаємо, 27 вересня а розі вулиць Катерининської та Єврейської в Одесі прогримів вибух, який фахівці назвали найпотужнішим із тих, що пролунали в Одесі від весни минулого року. Вибухівку потужністю 5 кілограмів у тротиловому еквіваленті заклали біля входу в будівлю СБУ, внаслідок чого постраждала частина стіни та вхід. Крім того, пошкоджені близько трьох десятків будівель навколо.

Попередній матеріал
Павленко: Експорт українських аграрних продуктів до РФ впав у 4 рази
Наступний матеріал
Пишний: Українська влада вчиться на своїх помилках