До опери на велосипеді пропонують їздити у Києві [відео]

  До опери на велосипеді пропонують їздити у Києві. Міська влада відкрила біля театру велопарковку. Кажуть, - відтепер спортсменам буде зручно залишати свій велосипед, аби культурно провести час або просто прогулятися містом. В Асоціації велосипедистів новацію назвали передвиборним піаром. Кажуть, - до парковки ще треба доїхати. А велодоріжки в столиці або відсутні або непридатні для використання, - на них замість велосипедів рухаються пішоходи та машини, а в деяких місцях взагалі, - стовпи стоять.

  Дар`я Феденко, "5 канал": "Крейда, пішохідна частина та кілька хвилин роботи. Майже за таким принципом київська влада створює вело доріжки у столиці. Додаткових безпечних зон для спортсменів не виділяють". 

  Їздити на двоколісних доводиться дорогою, а тим хто не дуже сміливий - тротуарами, розповідають велосипедисти. Навіть поодинокі велодоріжки, котрі вже є в Києві, ситуацію не змінюють. Адже й там активісти стикаються з перепонами: смітник, ятки з продуктами, ліхтарний стовп посеред доріжки чи машини, припарковані там, де мають їздити лише велосипеди. 

  Дмитро Соляниченко, велосипедист: "Люди даже когда видят велодорожку, они спокойно по ней идут не понимая, почему это мы тут ездим". 

  Владислав Голишев, велосипедист: "І те, що її зробили тільки по Бажана і ніде більше, то це виглядає, як реклама нашої влади". 

  10 кілометрів велодоріжок, вже облаштованих у Києві, в один маршрут не об`єднані, а чиновники вже велопарковки зводять. Відвідувачам національної опери пропонують лишити свій транспортний засіб біля головного входу. 

  Микола Євдокимов, начальник управління КП "Київтранспарксервіс": "Це маленька частина програми велосипедної інфраструктури, яка закладена у стратегію розвитку 2025 року. Те, що ми зробили, ми зробили на підставі того, що нам дала асоціація велосипедистів Києва". 

  Ірина Бондаренко, координатор асоціації велосипедистів Києва: "Ми їх не просили".

  Обурені велосипедисти звинувачують владу у передвиборному піарі. Мовляв, самі спортсмени про велопарковки не просили. Натомість, вже майже 6 років вимагають втілення комплексної програми перетворення Києва на комфортне для веломашин місто. І починати, кажуть, треба не з парковок.  

  Ірина Бондаренко, координатор асоціації велосипедистів Києва: "Ми їм розказали, як це зробити, де можна поставити. і не зважаючи на те, що ми повторювали, що це на даний момент дуже передчасно на даний момент неможливо доїхати до цієї парковки не робіть цього кроку, бо будуть сміятися, все одно вони це зробили".

  За кілька місяців у Києві з’являться ще 26 велопарковок. Влада міста планує встановити їх біля музеїв, бібліотек та у скверах. На це виділили 40 тисяч гривень.

  Дар`я Феденко, Олексій Іванченков та Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Активістки руху "Фемен" влаштували у Парижі акцію
  Наступний матеріал
  Протестувальники на мотоциклах зустріли у Греції "Трійку" міжнародних кредиторів
  Теги: