До новорічних свят вирубають мільйон ялинок [репортаж, відео]

  Понад мільйон ялинок до новорічних свят. Стільки дерев для українців готують лісгоспи. Активно продавати у містах їх почали цього тижня. Одночасно посилили охорону у лісах. Тепер зелені зони щодня патрулюють спецзагони лісників. Адже, за даними екологів, торік майже половину новорічних дерев, що продавалися на ринках, зрубали браконьєри.

  Марія Коренюк,  5 канал: "На цій плантації сім тисяч ялинок. Утім, подарунки під ними малеча шукатиме не у наступному, а вже у 2014 році. Адже шлях від насіння до дорослого дерева триває цілих шість років".

  Іван Середа у Вищедубечанському лісовому господарстві працює три роки. Утім, тут його знає кожна ялинка. Усього їх у лісгоспі понад 180 тисяч, та особлива увага до так званих "новорічних плантацій". Так лісовики кличуть дерева, які вже наступного тижня переїдуть із лісу до українських осель. Почім ялинки для народу - у лісі вже знають.

  Цьогоріч на свята лісгоспи планують запасти для українців понад мільйон ялинок. Утім, екологи  кажуть: ліс може порідіти ще більше. Адже зазвичай близько 40 відсотків ялинок, що продають на базарах, - це дерева, які потрапили під сокиру браконьєра.   

  З минулого тижня лісові насадження патрулюють  рейдові бригади. Території об`їжджають з сьомої ранку до дев`ятої вечора. Уночі, кажуть, потреби охороняти немає.

  Позаторік Ігор Михайлович одного такого лісоруба упіймав на гарячому. Вилов у того був небагатий - лише одна сосна.

  Тепер штрафи інші. Крадіям доведеться викласти 170 гривень за факт самовільного зрубання зеленої красуні. Плюс заподіяна шкода. Її розмір визначають залежно від розміру дерева. Двометрова сосна може потягнути на триста гривень.

  Чи було дерево зрубано законно - лісники визначають завиграшки. На кожній зеленій красуні з державних лісгопів є відпускне клеймо. Його наявність працівники лісу просять перевіряти і самих покупців.

  Марія Коренюк, Микола Лебедєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Хорошковський: СБУ не переслідує опозицію
  Наступний матеріал
  Південне узбережжя США потерпає від потужних повеней
  Теги: