Дніпропетровський метрополітен потребує 300 тис. грн. на протипожежну безпеку

  Масштабні навчання провели рятувальники у дніпропетровському метрополітені. Понад сімдесят фахівців відпрацьовували дії у разі пожежі у вагоні. Тренування відбувалися вночі, коли у підземці не було пасажирів.


  Задимлення у вагоні. До приїзду вогнеборців впоратися із ситуацією беруться самі метрополітенівці, потому до справи беруться надзвичайники. За такою легендою відпрацьовували свої навчання рятувальники.

  Серед рятувальників – і курсант Львівського інституту пожежної безпеки. Нині він на практиці у дніпропетровській обласній держслужбі з надзвичайних ситуацій. Хлопець запевняє – рятувальники повинні без остраху виконувати свою роботу.

  Першу допомогу умовним постраждалим надають волонтери з "Червоного Хреста". Кілька місяців тому добровольці пройшли навчання та готові допомагати рятувальникам.

  Перевірити правильність дій своїх колег у ролі постраждалих зголосилися самі ж рятувальники.

  "Молодцы, быстро среагировали, и наши, в принципе, спасатели – не ожидал, и аппарат одели правильно, и вытянули меня", – втішився начальник караулу пожежної частини Олексій Югай.

  Протягом дев'ятнадцяти років роботи дніпропетровської підземки у метрополітені не було жодної пожежі. Проте вогнеборці рівень заходів пожежної безпеки оцінюють не надто високо.

  Ігор Романюк, начальник державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, невдоволений: "Это я буду полчаса стоять перечислять предписание, что плохо... Начиная от элементарных вопросов огнетушителей, проверкой водоснабжения, организации проверки оповещения… Это достаточно большой комплекс вопросов".

  На усунення проблем у протипожежних заходах метрополітену потрібно як мінімум більше трьохсот тисяч гривень. Цього року вдалося знайти лише десяту частину грошей.

  Дирекція метрополітену запевнила, що звертатиметься до чільників міста та області з проханням виділити кошти на протипожежні заходи. Тим часом рятувальники запевнили, що згодом проведуть там ще одні навчання.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Обама і Путін можуть зустрітися наступного тижня
  Наступний матеріал
  Українські військовики і ОБСЄ у Донецьку обговорюють з російськими окупантами дотримання перемир’я