5.ua

Дніпропетровські енергетики зміцнюють гнізда лелек [відео]

  Ще років з десять тому лелеки звили гніздо на електроопорі біля подвір’я Любові Іващенко – мешканки Іванівки. Відтоді вона часто бачила, як птахи гинули від ударів струмом.

  Любов Іващенко, мешканка с. Іванівка: «Що там сталось – не знаю, но факт в том, что упало гніздо і маленькі лелеченята погоріли. Вони сюди перейшли, це вже 10-12 років цьому гнізду... Зразу один лелека запутался в проводах – погиб».

  Енергетики нарахували в області більше півсотні гнізд бузьків на електроопорах. Коли птахи чіпляються за дроти, то не лише гинуть, а й спричиняють аварії на лініях електропередач. Тож, поки чорногузи відлетіли у вирій – їхні насиджені місця взялися переробляти.

  Петро Підопригора, головний інженер Царичанського РЕМ ПАТ «Дніпроенерго»: «Для того, чтоб обезопасить этих птиц, в этом году мы произвели инвентаризацию всех гнезд аистов, и восстанавливаем эти гнезда, чтоб эти гнезда были более благоприятными».

  Для цього їх на металевій трубі піднімуть на півметра, а ще встановлять спеціальний каркас – основу гнізда.

  Олександр Пономаренко, старший науковий співробітники Дніпровсько-Орельського заповідника: «Видите, оно овальной формы, до двух метров в диаметре размер гнезда, обычно – полтора метра, где-то так, то есть, гнездо крупное и старое».

  Каркаси виготовили самі енергетики. Вартість одного – три тисячі гривень. У майбутньому працівники «Дніпрообленерго» планують встановити і окремі бетонні стовпи для гнізд лелек, які стоятимуть осторонь від ліній електропередач.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні у всьому світі пройдуть акції солідарності із затриманими в РФ екологами
  Наступний матеріал
  У зоопарку в США провели медогляд дитинчати гігантської панди