5.ua

Дніпропетровські десантники зайняли позиції на кордоні з Росією

  Понад півтори сотні дніпропетровських десантників таки передислокувалися на військові навчання неподалік українсько-російського кордону на Донеччині. Три дні їхню військову техніку на шляху блокували проросійські активісти. А вже біля місця призначення бійці переконалися – їх тут таки раді бачити і готові допомагати провізією та найнеобхіднішими речами.

  Дніпропетровські десантники зупинилися за 100 кілометрів від кордону з Росією неподалік селища Андріївка на Донеччині. Тут встановили армійський табір. На вході – блокпости.

  Теплий одяг, дощовики та багато печива – такі гостинці щодня несуть десантникам місцеві. Вадим Олексеєнко колись служив в Афганістані. Українським воякам привіз цигарок і десяток спальних мішків.

  Вадим Алексеєнко, голова Донецької міської організації інвалідів-афганців: "Мы привезли 10 спальников и привезли 2 ящика сигарет. Это тысяча пачек из расчета на день, это, получается, на 10 дней всему подразделению хватит. Мы служили в армии, сигареты в другой момент – это лучше сала. Иной раз в психологический момент поддержат".

  Солдат: "Нам очень приятно, нам очень помогает эта помощь".

  Волонтери: "Вот средства гигиены для наших солдат, сахар".

  Активісти-волонтери з Донецька зібрали для українських армійців понад 30 тисяч гривень. На ці гроші придбали найнеобхідніше для польового життя. Наступного разу планують привезти бронежилети.

  Дмитро Ткаченко, член Координаційного комітету патріотичних сил Донбасу: "Цього разу – 150 комплектів дощовиків-хакі, це – продукти харчування, це будівниці матеріали, інструменти, калун, вода бутильована. Наступного разу, ми сміємося, привеземо якійсь КамАЗ. У нас є зв'язок з командуючим частини і, відповідно, ми можемо зв’язатися і сказати, що кому не вистачає".

  Любов Михайлова, мешканка Донецька: "Мы приехали поддерживать армию с той целью, чтобы она у нас была единым, неделимым государством, чтоб мы были свободными и никем не завоеванными, хозяевами в своем доме".

  Волонтери підтримують не лише матеріально, а й морально.

  Богдан Ковальов, музикант із Донецька: "Щоб якось так їм бойовий дух підняти, бо така ситуація дуже неординарна, хочеться, щоб хлопці почувалися тут дуже добре".

  Навідати солдатів приїжджають і рідні. Везуть домашньої їжі, а щонайголовніше – висловлюють свою підтримку.

  Людмила Хвостова, мати солдата: "Будем воевать, если надо будет! Будем идти в партизанские отряды, будем шото делать. Украина должна быть единая, делить ее нельзя. Ни в коем случае".

  Скільки перебуватимуть на Донеччині – дніпропетровські вояки не зізнаються. Сподіваються, що стріляти доведеться лише на навчаннях.

  Сергій Барбу, Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Артек" відмовився приймати дітей з України
  Наступний матеріал
  Українські морпіхи згодні залишити Крим лише із зброєю і прапорами
  Теги:
  Loading...