Дні пам`яті жертв Бабиного яру в Україні

  Шістдесят дев`ять років тому там почалися масові розстріли людей - євреїв, військовополонених, українських націоналістів.
  29 і 30 вересня 1941-го року - тут розстріляли майже все єврейське населення Києва. За два дні вбили 33 тисячі 771-ну людину. Загалом розстріли тривали декілька років.Точну кількість загиблих - не встановили до сьогодні. За різними оцінками у Яру згубили близько ста тисяч душ. Пам`ять жертв у столиці сьогодні вшанували на офіційному рівні. Зокрема, у жалобній церемонії взяли участь президент Віктор Янукович, прем`єр-міністр, спікер та інші посадовці. Вони покалали квіти до пам`ятника жертвам  Бабиного яру і вшанували пам`ять загиблих хвилиною мовчання.

  Валерій Солдатенко, голова інституту національної пам`яті: "На черзі створення музею жертв, які тут покояться. Мова йде про безліч питань господарського такого плану, про землевідведення, про побудову  відповідного примішення, про насичення відповідними  експозиційними  матеріалами. Їх дуже багато. Збираєтсья картотека про усіх тих, хто загинув тут".

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Вдова Кравченка має докази невинності чоловіка
  Наступний матеріал
  Дощі заливають Польщу і Німеччину [відео]
  Теги: