5.ua

Для вишів Донбасу продовжено термін вступної кампанії

  Вищі навчальні заклади Донецької та Луганської областей продовжать термін вступної кампанії.
  На цьому наголосила перший заступник Міністра освіти і науки (МОН) Інна Совсун під час брифінгу 19 червня.

  "Два дні тому було прийнято складне рішення про скасування додаткової сесії ЗНО на Донбасі - через неможливість гарантування безпеки учасників та конфіденційність тестових матеріалів", - зазначила вона.

  Згідно з інформацією від МОН, абітурієнти з Донецької та Луганської областей зможуть скласти зовнішнє незалежне оцінювання виключно в інших областях України. Перереєстрація на додаткову сесії ЗНО триватиме до 24.00 год. 20 червня.

  Як повідомила перший заступник Міністра, вступна кампанія до вищих навчальних закладів України розпочнеться 11 липня. При тому виші у Донецькій та Луганській областях матимуть змогу розпочати вступну кампанію 11 липня, або пізніше, в залежності від обставин у конкретному місті цих двох областей. Однак завершиться вступна кампанія для ВНЗ Донецької та Луганської областей у вересні (дата уточнюється).

  За даними Українського центру оцінювання якості освіти, загальна кількість випускників у Донецькій та Луганській областях становить 36 тисяч. Станом на 19 червня перереєстрацію на сайті Українського центру оцінювання якості освіти для складання ЗНО під час додаткової сесії пройшли більше 18 тисяч абітурієнтів із цих двох областей.

  Інна Совсун запевнила, що для тих абітурієнтів, які не перереєструвалися, або через певні причини не зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, буде організовано третю сесію у вищих навчальних закладах.

  Інна Совсун також наголосила, що "отримані результати ЗНО кожен абітурієнт зможе використати як під час вступу до ВНЗ, де складав зовнішнє незалежне оцінювання, так і при вступі до будь-якого іншого вищого навчального закладу".

  Нагадаємо, що абітурієнти з Луганської та Донецької областей, які зареєструвались на додаткову сесію ЗНО у інших областях, будуть забезпечені безплатними місцями у гуртожитках вищих навчальних закладів. На сайті Міносвіти вже розміщені контакти осіб, відповідальних за поселення у гуртожитки для участі у додатковій сесії ЗНО.
  Попередній матеріал
  Російську бронетехніку вночі було знешкоджено на Донеччині
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську невідомі люди в камуфляжі заблокували облраду