5.ua

Для майже 170 тисяч школярів Київщини почався навчальний рік [відео]

  Дарина Боровик з Боярки востаннє святкує перший дзвоник. За рік вступатиме на перекладача до одного зі столичних вишів. Тож, останній рік перед випускним планує посилено вчити мови.

  Дарина Боровик, учениця: "Я мрію стати перекладачем і навчатися в університеті ім. Тараса Шевченка. Для цього я обрала собі усі профілі саме філологічного напрямку, такі як українська мова і література, і англійська мова".

  За хвилину - перший у цьому навчальному році дзвінок.

  Перший урок цьогоріч - про Тараса Шевченка. Спершу - перегляд відеоуроку по телебаченню. Опісля - традиційний - пам'яті поета. Учні експериментом задоволені - на перерві діляться враженнями:

  Учні: "Нам розказали, наскільки великою була любов до малювання, тому що я поважаю Шевченка не тільки, як поета, а й як художника".

  Учні: "Він довів, що все-таки існує така нація, як ми. Ніхто вже не говорив, що є, так зване, малоросійське наріччя, а вже є, дійсно, українська мова".

  Учителі кажуть: творчість Шевченка у школі вивчають недостатньо і зарано. За програмою - 17 творів, з них - лише три напам'ять.

  Учитель української мови та літератури: "Виділяються години в 9 класі. Але я вважаю, що в 9 класі діти замалі для осмислення творчості Шевченка. Вони потрібні в 11, коли діти вже цілеспрямовано обирають професію, і саме в такому віці вони можуть осмислити творчість і якнайкраще зрозуміти Шевченка".

  Далі - до традиційних дисциплін. Окрім посиленого вивчення англійської та інформатики, у Боярській гімназії опановують латину, хореографію та основи споживчої етики. А в старших класах навчаються за індивідуальним розкладом - перелік необхідних предметів учні обирають самостійно. Здебільшого, прийдешні випускники майбутнє пов'язують з журналістикою, комп'ютерними науками та філологією. А ще - вирізняються патріотизмом.

  Учні: "Хочу підти у технічні науки. Буду навчатися однозначно в Україні і працювати також тут".

  Учні: "Факультет "Фінанси та аудит". Хочу працювати в Україні, щоб піднімати низ українського селянства, щоб можна було піднімати якість життя".

  Учні: "Я планую своє життя пов'язати з якоюсь, можливо, журналістикою, але, щоб це було з комп'ютером повязано. Або це буде міжнародна інформація, або це буде безпосередньо журналістика".

  Загалом, на Київщині цьогоріч за парти сіли майже 170 тисяч учнів. Із них близько двадцяти тисяч - першокласники. Це на 2 тисячі більше, аніж торік.

  Євгенія Подобна, Андрій Верстюк, 5 канал.


  Попередній матеріал
  На залишках палацу Володимира поновилось будівництво
  Наступний матеріал
  Поточний тижень у Києві буде дощовим - синоптики