Десант скаутів на Черкащині [репортаж, відео]

  Десант скаутів на Черкащині. До селища Виграїв на збір-похід "Козацькими шляхами" - з`їхалися понад тисячу дітей та молоді. 5 днів вони провели у лісі, навчаючись розкладати багаття, ставити намети, облаштовувати тимчасовий табір. З подробицями - Дар`я Безродна.

  Про особливості читання мап юним скаутам розповідає досвідченний турист Ігор Каньшин. Це частина проходження походу "Козацькими шляхами". 

  Ігор Каньшин, інструктор: "Я тут привчаю людей, аби вони вчилися працювати з картою, компасом і не заблукали у лісі чи в іншому місці".

  У наметовому містечку розташовані 6 таборів. Кожен із них обрав собі форму, гасло, прапор і тотемну тварину. Є серед молоді зв`язківці, кухарі, фотографи.

  За 5 днів молодь має навчитися ставити намети, готувати їжу, розбивати бівак - тимчасовий табір, в`язати вузли.

  Валерія Недільська, скаут: "Австрійський провідник. Він простий, але корисний. Якщо вам потрібно зробити петлю на середині мотузки".

  Учасники збору кажуть, жити у лісі їм подобається. Головне - пристосуватися та навчитися захищатися від кліщів та холоду.

  Олександр Рибальченко, скаут: "Якщо спати на карематі-спеціальній підстилці, то нормально і вдягатися в якісь теплі речі".

  Організатори походу кажуть, всі ці навички обов`язково знадобляться у повсякденному житті. А насамперед уміння жити спільнотою.

  Іраклій Варшаломідзе, представник всесвітнього скаутського бюро: "Дети растут сейчас в городе, многих вещей не понимают, уходят в интернет и теряют многие ценности семьи. Вывозить их вместе, учить быть вместе. Здесь всегда есть тот, кто протянет руку помощи, поможет, подтолкнет".  

  За перебуванням дітей у таборі постійно спостерігають мобільна машина швидкої допомоги та троє лікарів. Учасникам походу також викладають основи соціальної роботи. Цього року до тренінгів з толерантності до Віл-інфікованих додалися лекції щодо ставлення до людей з інвалідністю. Курс проводять в рамках підготовки волонтерів до Євро-2012.

  Дар`я Безродна, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Freedom House звітує про занепад свободи слова в Україні
  Наступний матеріал
  Підготовка до Євро-2012: у Києві руйнують пам`ятку архітектури
  Теги: