Депутати гарантували мобілізованим збереження роботи і зарплати

  Верховна Рада гарантувала мобілізованим збереження робочого місця і виплату зарплати за рахунок держави.


  За відповідний закон проголосували 250 обранців. Документ парламент ухвалив з третьої спроби. Суперечки точилися навколо норми, яка дозволяла вилучати транспорт для потреб держави в особливий період – не лише у юридичних, а і у фізичних осіб. Зрештою, в ухваленому документі депутати дозволили вилучати транспорт лише у юридичних осіб – з умовою повернення після закінчення мобілізації.

  Автор законопроекту Олександр Кузьмук пояснив: "Він зберігає робочі місця, він зберігає середню зарплату, які вони получають, він зберігає проблеми кредитування, він відміняє пеню. Такий резонанс в суспільстві, що будуть відбирати легкові автомобілі – ну даруйте, ми людей відправляємо на війну, і ні в кого не виникає питання, а за власний "Мерседес" – питання. Ми зняли. Ми підрахували, що армія може без цього вирішити всі завдання, тому у фізичних осіб мобілізовуватись автотранспорт не буде".

  Натомість, парламент з кількох спроб не зміг посилити відповідальність за порушення виборчих прав громадян, але дозволив мобілізованим голосувати на президентських виборах за військовим квитком.

  Попередній матеріал
  Терористи атакували виборчу комісію у Маріуполі
  Наступний матеріал
  В Харківській області невідомі обстріляли військових - ОДА