5.ua

День Святого Мартина відсвяткували на Закарпатті [відео]

   

  13-ти річний Василь до Дня Святого Мартина разом із мамою малював ескіз свого майбутнього ліхтарика, враховуючи головні вимоги. Ліхтар має бути легким та об'ємним.

  Василь Пантелєєв, учасник ліхтарикової ходи: «Він складається з картону та скотчу, покрашений у золотий колір та украшений цвіточками, я його робив два дні, там лампочка у середині включається і все там світиться».

  Для параду ліхтарів у місті школярі майстрували світильники власноруч. Використовували здебільшого папір, фарби, мотузки та скло. У ході взяли участь майже дві тисячі людей.

  Катерина Стецо, учасниця ліхтарикової ходи: «Ну і для мене було важно, щоб усі побачили мій ліхтарик».

  Сільвія Стецо, мешканка м. Мукачевого: «Це наш покровитель нашого міста і я думаю, що це свято багато чого показало і розказало».

  Створені власними руками ліхтарики обов'язковий атрибут святкування. Вони символізують смолоскипи, з якими, за легендою, односельці розшукували Святого Мартина, щоби віддячити йому за добрий вчинок. А саме - один з усього легіону віддав безпритульному хліб і частину свого плаща. У Мукачевому цю легенду відтворили у пісочній анімації, а ще були танці та вогняне шоу.

  Вікторія Стецо, мешканка м. Мукачевого: «Найбільше мені запам’яталося фаєр-шоу, а також виступи багатьох дітей, це свято дуже важливе для нас, тому що діти ну і також дорослі, які не знають легенду і історію Мукачева будуть дізнаватися більше про це».

  Нині ж, у день вшанування Святого Мартина, у всіх храмах міста відслужать богослужіння.

  Світлана Максимова,  Микола Скунць Закарпаття, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Болотських каже, що влада готова до зими [відео]
  Наступний матеріал
  У Кельні стартував традиційний карнавал
  Теги:
  Loading...