День пам`яті жертв Голодомору

  Сьогодні - вшановують жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 років. Це 76 річниця страшних подій, жертвами яких стали від 5 до 10 мільйонів українців. Одна з акцій до цього дня - називається "Запали свічку". Вогонь пам`яті горітиме у студії «П`ятого каналу» протягом усіх жалобних заходів. Сьогодні ввечері запалити свічку ми закликаємо усіх українців.

  Від самого ранку - скорботні заходи відбуваються у Києві і по всій Україні. У Софії Київській відслужили панахиду за загиблими. У ній взяла участь родина Президента, Прем`єр Юлія Тимошенко, секретар Радбезу Раїса Богатирьова, урядовці, народні обранці і громадські діячі. Молитву читали представники релігійних організацій.

  Православні московського патріархату молилися ОКРЕМО. Священики УПЦ відслужили панахиду біля меморіалу жертвам Голодомору. Службу провів сам митрополит Володимир. Він прочитав заупокійну молитву.

  Владика Павло, настоятель Києво-Печерської Лаври: "Якщо взяти по календарю то вона звершується на цьому місці раз в рік, а в церкві ця служба звершується за кожним богослужінням. Тому що ми молимося за тих, хто віддав своє життя. Хто зберіг віру. Хто зберіг нашу землю, і ми поминаємося, молимося кожний раз, щоб господь упокоїв їх душі царство небесне".

  Пізніше - заходи розпочалися на території державного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні». Перші особи країни взяли участь у скорботній ході і покладанні горщиків зі свічками до пам`ятного знаку.

  Після цього зі зверненням виступив Президент. Він закликав українців до єднання. Віктор Ющенко оголосив національну хвилину мовчання, після якої розпочали всеукраїнську акцію "Запали свічку".

  Віктор Ющенко, Президент України: "Усвідомити відповідальність одне за одного, об`єднатися в єдиному просторі нашої пам`яті та майбутнього, на мій погляд, означає стати нацією, яка буде захищеною на сотні років вперед. ...Має чинитись опір до будь-якої неповаги до України, її історії, тисячолітніх символів, свободи, проти будь-якого замаху на національні, політичні, громадянські права кожного з нас".

  ***

  Розпочався Голодомор наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа. Головною причиною Голодомору історики називають політику тоталітарного сталінського режиму щодо українців. Коли люди голодували, влада не лише не припинила примусове відбирання їжі. Навіть не приймала допомогу інших країн, а навпаки - кинула всі сили на те, щоби ізолювати голодні райони.

  Від геноциду найбільше постраждали тодішня Харківська і Київська області. На них припадає більше половини усіх загиблих.

  Геноцидом визнали Голодомор  парламенти понад багатьох країн світу. А злочином проти людства офіційно назвав події 30-х років Європарламент.

  Попередній матеріал
  Мировое признание Голодомора 1932-1933 г.г. в Украине: хронология
  Наступний матеріал
  Словаччина відкриває кордон з Україною
  Теги: