День народження Івана Мазепи відсвяткували на його батьківщині

  У селі Мазепинці на Київщині, де 372 роки тому народився політичний діяч, зібралися більше ста людей. Серед них - і родичі гетьмана.

  У сільській церкві відслужили панахиду за Іваном Мазепою. Потому біля монумента - поклали квіти, зачитали кілька віршів, написаних самим гетьманом. Тепер рід Мазеп нараховує кілька тисяч людей. Найбільше їхнє бажання - щоби гетьмана перепоховали в Україні. Його могила у молдовському місті Бендери.

  Віктор Абель, мешканець Білої Церкви: "Для кожного українця це має бути герой, взірець того, як треба відстоювати соборність, державність, незалежність і суверенітет держави".

  Ігор Мазепа, родич Івана Мазепи: "В Україні на сьогоднішній день проживає порядка 3-х тисяч  Мазеп, з яких десь 1200 - це чоловіки. Інші - жінки. Тобто це десь 400 родин. І багато проживає ще в інших країнах. Частина родини, яка проживає закордоном, вони не усі навіть українською спілкуються. Але ми спілкуємося іншими мовами з ними. Не всі проживають поруч, не у всіх є економічні можливості роз`їжджати".

  Попередній матеріал
  Японія: 9-ий день після землетрусу - під завалами знайшли живих людей
  Наступний матеріал
  На вулицях Одеси екологи показують виставу про зміни клімату
  Теги: