5 канал

День медпрацівника в Сєвєродонецьку: знімальна група "5 каналу" побувала в унікальному мобільному шпиталі

Лікарі у шпиталі працюють безплатно. Здебільшого добровольчий мобільний шпиталь працює на передовій

День медичного працівника відзначають українські лікарі. Чимала кількість із них вже мають досвід і військової медицини та відслужили у мобільних шпиталях, де допомагали не лише армійцям, а й місцевому населенню. В одному з таких побувала знімальна група "5 каналу".

Кореспондентка стала свідком тридцятої операції менш ніж за місяць роботи медиків мобільного шпиталю в Новоайдарі на Луганщині. По допомогу звернулася жінка з варикозною хворобою. До операції столичні хірурги долучають і місцевих медиків. Наочно демонструють сучасні методи оперування. 

"Ми вирішили, по-перше, допомогти місцевому населенню, по-друге, навчити місцевих хірургів, які і так мають непоганий професіональний рівень, ми їх озброїмо ще й нашою технологією", – говорить судинний хірург Першого Добровольчого мобільного шпиталю ім. М.Пирогова Владислав Горобець.

"Ми в себе в Києві широко використовуємо зварювальні технології. І по великому рахунку ми їх тут впроваджуємо в цій районній лікарні", – розповідає його колега хірург Роман Балацький.

Усі лікарі мобільного шпиталю – це добровольці-волонтери з Києва. Зазвичай ротація триває місяць – беруть відпустки за свій рахунок.

Заступник командира Першого Добровольчого мобільного шпиталю ім. М.Пирогова Олег Шема зауважив: "Це все робиться на волонтерській засаді. Наші лікарі працюють безкоштовно. І саме ця ротація профінансована моїм сином, який собі захотів купити мотоцикл, але віддав ці гроші на цю ротацію".

Здебільшого добровольчий мобільний шпиталь працює на передовій. Та відносна тиша дозволила підсилити цивільну медицину. Нині базуються в Новоайдарському районі, де катастрофічно бракує кадрів.

Головний лікар Новоайдарського районного територіального медичного об'єднання Ніна Торба розповідає: "Штати у нас на сьогодні не доукомплектовані. На 50% у нас укомплектовані лікарські кадри й лікарі, з тих 50%, які укомплектовані, 20% це пенсіонери".

"Більшість пацієнтів у нас саме цивільні. Я б сказав, що їх 85, а може навіть і 90%. Якісь 5-10% військові, яким надається допомога, як місцевими лікарями військовими, так і нами", – повідомив Владислав Горобець.

Ця група лікарів-добровольців уже за тиждень поїде додому. На заміну їм прибудуть інші медики.

Вікторія Ковальова, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Позиції неподалік Майорська та Луганського бойовики намагалися поцілити з автоматичних гранатометів
Наступний матеріал
Голова ДержСЕС назвав причину спалаху інфекції у Ізмаїлі