День людини з синдромом Дауна відзначають у світі (репортаж)

  Щороку в Україні народжуються близько півтисячі немовлят з цією патологією. Від більшості з них батьки відмовляються ще в пологових будинках. Тоді як у Європі тенденція зворотня - до спеціалізованих закладів там потрапляє лише кожен п`ятий такий малюк.

  Тепло материнських рук Микитка відчуває раз на тиждень. Від народження за хлопчиком наглядають фахівці реабілітаційного відділення будинку дитини імені Городецького. Його мама після пологів була шокована звісткою. У дитини виявили синдром Дауна. Відмовитися від малюка породілля не схотіла. Але й додому забрати не наважилася. Після числених консультацій та побачень із Микитою, батьки вирішили - він має жити з мамою і татом.  І це не перше досягнення центру.  

  Ольга Тихонова, старший вихователь будинку дитини ім. М. Городецького: "Народилося в родині дитина з хворобою Дауна і перед батьками постало питання: "А що далі?" І от вони, щоб розібратися у собі, і відповісти на це питання, скористалися нашим центром. Віддали сюди дитину. Ця сім`я наважилася взяти дитину назад. Вони до нас телефонують".

  Відділення ранньої медико-соціальної реабілітації при будинку дитини Городецького працює від середини минулого року. Майже сорок родин вже встигли скористалися його послугами. Нині тут перебувають одинадцять малюків, від яких не відмовилися батьки. Матусі з татусями не на камеру кажуть, завдяки таким "канікулам" можуть зважити всі "за" та "проти". Півроку - максимум часу для роздумів. Як наслідок, покинутих дітей із вадами розвитку меншає.

  Віра Федорова, заступник головного лікаря будинку дитини ім. М. Городецького: "Для родителей консультация психолога. И, естественно, все то, что будет предлагаться ребенку, оно будет рассказываться родителям. Они будут обучаться. Чем хорошо, если ребенок будет находиться с мамой, мама будет видеть как нужно с ребенком заниматься. И будет продолжать те же методики дома".

  Окремого приміщення для матусь дітлахів із синдромом Дауна тут немає. Поки що - сподіваються його працівники. Адже деяких малюків сюди треба буде привозити на кілька курсів реабілітації. Після них "сонячні діти" вміють декламувати віршики та співати. За кордоном для таких дітей є спеціальні дитсадки або інструктори, які приходять з ними займатись додому. В Україні ж кожен "вихід у світ" для людей із синдромом Дауна  перетворюється на стрес.

  Людмила Голоднік та Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.79Мб)

  Попередній матеріал
  Пожежа на військовій базі в Казахстані - є загиблі
  Наступний матеріал
  Вибори президента в Словаччині
  Теги:
  Loading...