День космонавтики в "Артеку" [репортаж, відео]

  Місяцехід, скафандри та тренувальне обладнання для космонавтів - найпопулярніше приладдя в "Артеку" в День космонавтики. Там це свято відзначають гучно. Свого часу почесним артеківцем був Юрій Гагарін. Саме він заснував у таборі перший у Світі музей космонавтики.

  У небо стартувала артеківська ракета, на флагшток підняли тематичний прапор, а у парку висаджують нову кипарисову алею. В "Артеку" усе присвячено ювілею першого польоту в космос. А перший космонавт, Юрій Гагарін, був почесним артеківцем і 7 разів приїздив до табору.

  Про Гагаріна в "Артеку" знає кожен. На честь космонавта назвали набережну, галявину біля підніжжя Аюдагу, один із корпусів табору та площу, на якій відбуваються зустрічі біля вогню. 

  "Артек" пишається музеєм космонавтики, його заснував  Гагарін. Нині там зберігається унікальна колекція з понад двохсот предметів, якими користуються космонавти. Усі експонати музею - оригінальні. Це і супутники, і космічна їжа, і скафандри.

  До поповненя колекції музею долучилося і радянське конструкторське бюро. Так, в "Артеку" з`явився близнюк першого Місяцеходу. Загалом, їх було сконструйовано три екземпляри. 

  Завершиться святкування космічним дійством. Увечері в небо над "Артеком" піднімуться повітряні змії та моделі літаків і ракет.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Артек, 5 канал


  Попередній матеріал
  Федерер переміг у першій зустрічі тенісного турніру у Монте-Карло
  Наступний матеріал
  СБУ отримала базу даних на 150.000 радянських військовополонених
  Теги:
  Loading...